ÖZKES: DİYANET AKP’NİN ARKA BAHÇESİ OLDU

ÖZKES: DİYANET AKP’NİN ARKA BAHÇESİ OLDU

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra rüşvet ve yolsuzluklarla ilgili ayetlere ve hadislere bir nevi sansür konulduğunu iddia ederek, “Seçimlerden önce hadisin anlamı ve amacı saptırılarak siyasi çıkar uğruna toplum yanıltılmıştır” dedi.

Özkes, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra rüşvet ve yolsuzluklarla ilgili ayetlere ve hadislere bir nevi sansür konulduğunu iddia ederek şöyle dedi:
“Hırsızın elinin kesilmesiyle ilgili Maide 38, kamu malını yemekle ilgili Ali İmran 161 gibi ayetler ile ‘Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa mutlaka cezalandırırdım’, ‘Rüşveti alan da veren de cehennemdedir’ hadisleri adeta rafa kalktı.”
28 Mart Cuma günü “Gemi Hadisi” ile ilgili hutbenin okunduğunu belirten Özkes, “Ancak hutbede hadisin Türkçe meali verilmiyor. Siyasi olması için hadisin Türkçesi değil de hadisin geniş siyasi zorlama yorumu veriliyor. Seçimlerden önce hadisin anlamı ve amacı saptırılarak siyasi çıkar uğruna toplum yanıltılmıştır” diye konuştu.
Bir basın mensubunun sorusuna Özkes, “Ben çalıştığım yıllarda böyle siyasete tamamen angajman olmuş, siyasetin vesayeti altına girmiş adeta siyasi iktidarın dini işlerini yürüten bir büro haline gelmiş bir Diyanet’te çalışmadım. Özellikle Sayın Görmez dönemiyle birlikte Diyanet Türkiye’nin Diyanet’i olmaktan çıkmış adeta tamamen AKP’ye hizmet eden AKP’nin toplum mühendisliğinde dini bir taşeronluk yürüttüğünü görüyoruz” dedi.
“ALLAH YÜCE DİNİNİ TAYYİP ERDOĞAN’IN SALTANATININ İDAMESİ İÇİN GÖNDERMEDİ” 
Diyanet İşleri Başkanı’nın çizmeyi çok aştığını ileri süren Özkes, “Haddini çok aşıyor. Bu haddini ve çizmeyi aşması Allah’a karşı aşıyor, peygambere karşı aşıyor öncelikle. Çünkü Allah yüce dinini Tayyip Erdoğan’ın saltanatının idamesi için göndermedi. Hz. Muhammed’in Kutlu Doğumu Tayyip Erdoğan’ın siyasi arenasına çevirmek için yapılmamalıydı” diye konuştu.


İlgili yazılar

Elitaş: Rusya’ya bağımlılığı minumuma indireceğiz!

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Rusya ile başlayan krizden sonra bir “Rusya masası” oluşturduklarını belirterek “Burada odalarımız, borsalarımız, İhracatçı meclislerimiz, sürekli bilgileri

YURT DIŞI YASAĞININ KALDIRILMASINI İSTEMİŞTİ

Anayasa Mahkemesi HDP eşbaşkanı Sebahat Tuncel’in, yurt dışına çıkma yasağının kaldırılması istemini reddetti.

Zarrab’ın yalısını göstermek yasaklandı!

Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Boğazı’nda tur rehberlerinin özel mülkiyetlere ait tanıtıcı anonslar yapmasını yasakladı.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Boğazı’nda yolcu

Bir Cevap Yazın