Recep Bey ve 40 Haramilerden Hesap Soracağız

Recep Bey ve 40 Haramilerden Hesap Soracağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,telefon tapelerinde Sabah –ATV satışına aracılık eden eski ulaştırma bakanı Binali Yıldırım’a ‘Milyonali’ ismini taktı. Yolsuzlukların üstünün örtülmesine izin vermeyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu “ayakkabı kutusundan çıkan 4,5 milyon dolar milletin hafızasında Recep Bey ve haramilerinden 30 mart ta birlikte hesap soracağız” dedi.

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hükumete yine yolsuzluk üzerinden yüklendi. Kılıçdaroğlu rüşvet ve yolsuzluk nedeniyle bakanlar hakkında hazırlanan fezlekenin de kitapçık haline getirildiğini belirterek partililerden fezlekede yer alan rüşvet konuşmaların her yerde okunmasını istedi.

Partisinin TBMM Grubunda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye tarihinde ilk kez bir iktidarın, yolsuzluğun üstünü örtmek için çalıştığını ancak milletin bunu yutmayacağını söyledi. “Ayakkabı kutusundan çıkan 4,5 milyon dolar milletin hafızasında” diyen kılıçdaroğlu “Erdoğan her konuda konuşuyor, niye ayakkabı kutusu hakkında konuşmuyor. Çünkü milletin hakkını yiyen, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen o konuda konuşamaz. Ben devlet hayatımda böyle bir yolsuzluk hiç görmedim AKP’ye oy verenlere sesleniyorum. Türkiye’yi beraber kuracağız, yolu demokrasilerde sandıktan geçer. 30 mart sandığa gideceğiz dersini vereceğiz. Haramilerden bu milleti kurtaracağız. Ali Baba ve kırk haramiler diye masalımız var biliyorsunuz. Recep Bey ve binlerce haramisi var. Rütbeleri de yüksek. Beraberce hesap soracağız. Bunların üstesinden geleceğiz” dedi.

VALİYİ İSTANBUL’A EMNİYET MÜDÜRÜ ATADI.

Yolsuzluk operasyonları başladıktan hemen sonra başbakanın ilk yaptığı işin İstanbul emniyet müdürünü değiştirmek olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu “O valiye soruyorum hırsızlık yapanların arkasında duran kimse… Sen de onların arkasındaysan, sen de onlardansın demektir. Yolsuzluğu kapatmak için Erdoğan’dan aldığın talimatları yerine getiriyorsan sen de o çetenin üyesisin. Vali, emniyet müdürü iktidarın değil devletin valisi, emniyet müdürüdür. Senin maaşını iktidar ödemiyor. Halk ödüyor. Sen onun hakkını koruyacaksın, hırsızların değil. Bir arkadaşımız hırsız var diye söylüyor Recep bey etrafına bakmıyor kendine bakıyor. Parlamento’da hırsız var diye bağırıyorlar. AkP’li vekiller dava açacağız diyor. Ne davası. Keşke açsalar” diye konuştu.

AR DAMARI ÇATLAMIŞ

Deniz Feneri davasının unutulmadığını kaydeden CHP lideri iktidar mensuplarında utanma duygusunun kalmadığını “ar damarının çatladığını” ifade ederek “İki bakan yurt gezisine çıktı. Biri Mardin’e gitmiş verilmeyecek hesabım yok. O zaman git adalet bakanına fezlekeleri getir de yargılanayım de.

Bir grup da dik dur eğilme, Mardin seninle diye bağırmış. Mardinlileri tenzih ederim. İyi bilirim ben Mardin’i. Mardinli hırsıza prim vermez. Mardinlinin önünde diklenen baş çalanın önünde iki büklüm oluyor” sözleriyle eski bakan Muammer Güler’i eleştirdi.

Yapılan anketlerde herkesin yolsuzluk yapıldığına inandığını savunan CHP lideri şöyle dedi:

“45 milyon insan senin hırsızlık yaptığına inanıyor. Sen önüne bakmak zorundasın, etrafındaki şakşakçılar seni aldatmasın hiç. Bir belge var mı diye soruyor bunlardan birisi… Yolsuzluk yok diyecek ya. Bir yürekli kadın çıkmış kutu kutu demiş. Daha ne belgesi istiyorsun. Bir bakan var, önüne istifa dilekçesi konduğunda bütün emri başçalan verdi. İstifa edilecekse o etsin dedi. Şimdi ciddi bir u dönüşü… Her halde belinde bir hasar olmamıştır. Bana sorduklarında Karadenizliler yiğit adamlardır. Sözlerinin arkasında durur demiştim. Bu Karadenizlilerin yüz karasıdır.benim en büyük efendim başbaçal diyor, Neden diyor? Başçalan çağırmıştır. “Gel kardeşim, düne kadar beraber götürüyorduk. Bak kafamı kızdırma seni hapse de attırırım, beraat de ettiririm” demiştir. Gelinen nokta bu. Kişiliği oturmayan insanların böyle yapıları vardır. 10 dakikada görüş değiştirir. Bununki 10 dakikadan uzun sürdü ama ne değişti, neler vaad edildi sana? Üstelik başçalan kendi milletvekillerini tuzluk diye tanımlıyor. İçimizde tuzluklar var istifa ettiler diyor. İyi de diğer partilerden aldığın milletvekilleri için hiç sesin çıkmıyordu. Bir yürekli adam çıkar biz buraya sen listeye yazdın diye geldik “ama biz tuzluk değiliz” der diye bekledim. Biri çıktı ben tuzluk değilim dedi onu yürekten kutluyorum. Şimdi sıra AKP saflarında olan arkadaşlarımda. İstifa etmezseniz sizin isminiz artık tuzluk olarak kalacak. İtiraz etmiyorsunuz. Haram ortağı bunlar.”

FEZLEKELERDE YAZILANI BİLİYORUZ

Bakanlar hakkında hazırlanan fezlekelerin adalet bakanlığında bulunduğunu ve içeriğinin değiştirilmemesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu “Her bir satırını biliyoruz. Oynarsanız ne olacağını görürsünüz. İstiyorlar ki bu fezlekeler çöpe atılsın. Biz o fezlekeler milletin vicdanındadır diyoruz. Millet bunu affetmez. Her şeyi affeder de kul hakkı yiyeni affetmez” dedi.

AKP iktidarı döneminde ortaya çıkan yolsuzluk miktarının 247 milyar lira olduğunu ve bunun dünyadaki en büyük soygun olarak tarihe geçtiğini tekrarlayan CHP lideri “21 temmuz 2013. Recep Tayyip Erdoğan mütahiti arıyor. Diyor ki “sen faruk’a da söyle o da gelsin” Cemal Kalyoncu gidiyor. Konu ne Sabah ATV. Sahibi kim Çalık. Ama Çalık yok. Başçalan var. Çalık zor durumda bir şey yapmamız lazım. Oturuyorlar parayı nasıl aktarırız diyorlar. Karar veriyorlar. Bir grup müteahide salma salacağız. Yeni bir şirket kuracağız, parayı gazeteye aktaracaız. Para havuzunu kim idare edecek? Binali Yıldırım. Bin ali dersek yanlış olur. Milyon Ali dememiz lazım. Mehmet Cengiz 100 milyon dolar, Nihat Özdemir, İbrahim Çeçen… Eğer üçüncü hava alanına dahil ederseniz 150 veririm diyor. 8 işadamından 630 milyon dolar topluyor. Salmayı salıyor. Kimin talimatıyla? Beyefendinin talimatıyla. Orada kod adı başçalan değil. Beyefendi.” Diye konuştu.

MİLYON ALİ SEN İZMİR’DE HANGİ YÜZLE YÜRÜYECEKSİN

CHP lideri kemal Kılıçdaroğlu Sabah-ATV satışı başta olmak üzere yolsuzluk operasyonlarına aracılık ettiği telefon konuşmalarında ortaya çıkan eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a “Milyonali” ismini taktı.

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milyon Ali için diyor ki beyefendi ile görüşülecek. Ne yapılacaksa ben söylerim. Kim? Celal Koloğlu. Düzgün iş yapan bütün müteaahit arkadaşlarıma sesleniyorum. O görevden ayrılması lazım Koloğlu’nun ben müteahhitlerin ne kadar zor koşullarda çalıştığını, hangi taleplerle karşılaştığını biliyorum. Ama onun sözcülüğünü yapan birisi İNTES’in başında olamaz. Milyon Ali topluyor bunları PTT tesisinde.

SES KAYITLARINI DİNLETECEĞİM

2 ay içinde 8 iş adamından 630 milyon dolar istiyor. 30 milyon dolar ödemiş biri. Telefonda diyor ki görmediniz mi simsiyah olmuş. Bu arada biri atlatmış. Çarşambaya vereceğim, cumaya vereceğim diye… İşi toparlıyorlar. Mehmet Cengiz diyor ki hakikaten iyi iş oldu. Bin ali kalırsa yaşadık diyor. Sen neymişsin be milyon ali… Şimdi kalkmış bu İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı. Sen İzmir sokaklarında hangi yüzle gezeceksin. Önümüzdeki grup toplantısında ses kayıtlarını dinleteceğim.

Hala mağduru oynuyor başçalan. 630 milyon dolar. Senin başkanlığında, Bin Ali’nin koordinatörlüğünde para toplanıyor. Bunlar gazete mi? Sabah eksi sabah mı, ATV eski ATV mi? Başçalanın hizmetindeler. Sabah Akşam CHP’ye küfredelim. Ar damarınız çatlamadıysa gazetelerinizi kapatın. Bunlar bu parayı verdi güzel. Devlet ne kadar ihale verdi peki? Onu da çıkardık. Bu firmalara 87 milyar 832 milyonluk ihale verilmiş. 100 milyon dolar ne olacak. O kadar nakdim yok diyor birisi, Ziraat Bankasında kredi ayarlanıyor. Ben muhasebede nasıl göstereceğim diyor biri, birisi parayı vermek için bir de vergisini verdim diyor. Türkiye’nin nasıl soyulduğunu artık halkın öğrenmesi lazım. Hırsızın kimliğini öğrenmesi lazım. Başbakan koltuğundaki kişinin ihale dağıttığını öğrenmesi lazım. İşte bunun için başçalan diyoruz.

TÜRGEV’e ne kadar bağış yapıldığı sorusuna hala yanıt alamadığını kaydeden Kılıçdaroğlu rüşvet paralarının Vakıflar bankasına yatırıldığını bankanın ise bunu MASAK’a bildirilmesi gerektiğini ancak bildirmediğini açıkladı.

Sabah-ATV olayları içinde Bilal Erdoğan’ın da özel bir rolü olduğunu dile getiren CHP lideri kamu yararına çalışıyorsa TÜRGEV bilançosunun açıklanmasını istedi.

Karamsarlığa gerek olmadığını anlatan Kemal Kılıçdaroğlu yolsuzlukları konuştuğu sırada TRT’nin canlı yayını kestiğini de kürsüden açıkladı. Kılıçdaroğlu, “ TRT zaten bunları yayınlayamaz ki, ne fark eder. Milletin parasıyla yayın yapıyorlar. Orada da hortum mekanizmaları var. AKP’li bir vekil “Erdoğan Allah’ın bütün vasıflarını üzerine toplamış” diyor. Eğer sen Başçalan’ın kimin vasıflarını üzerinde topladığını öğrenmek istiyorsan şeytana bakacaksın. Asla karamsar olmayacağız, beraber olacağız. Birlik içinde olacağız. Erdoğan istediği kadar gezsin. Gittiği her yerde fırça yiyor. İstersen binlerce korumayla git. Senin değerin artık sıfır” diye sözlerini tamamladı.

 

 


İlgili yazılar

İnce: Koalisyon kurmak kolay yıkmak zordur!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce “koalisyon kurmak kolay yıkmak zordur. DYP-SHP koalisyonunda Baykal yolsuzlukları yakaladığı için hükümeti yıktı, halk SHP’yi

TRT HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

CHP İstanbul Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal, TRT”nin siyasi partilerin haberlerini yayınlarken fırsat eşitliğini sağlamadığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı”na suç duyurusunda bulundu.

Erdemir: Bu şizofren yapıyla Kürt sorunu çözülmez

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir Başbakan Davutoğlu’nun Kürt sorunun çözümüne yönelik olarak akil insanlarla yaptığı toplantının çözüm amaçlı olmadığını söyledi.

Bir Cevap Yazın