RÜŞVET KONUŞMALARI NAKLEN YAYINLANDI..

 

BUNLAR ANANIZA KÜFÜR ETTİ AKP’YE OY VERECEK MİSİNİZ?

CHP Genel Başkanı Kemal TBMM grup toplantısında Başbakan Erdoğan, Bilal Erdoğan ve işadamları arasındaki rüşvet ve yolsuzluk konuşmalarının ses kaydını yayınladı. AKP’ye oy veren samimi seçmenlere seslenen Kılıçdaroğlu, “Bunlar sizin ananıza küfür ediyor. Hala AKP’ye oy verecek misiniz” diye sordu. Kılıçdaroğlu rüşvet ve yolsuzlukla ilgili olarak Başbakan Erdoğan’ın kamuoyunu aydınlatacak hiçbir yanıt vermediğini de söyledi.

ANKARA – TBMM tarihinde bir ilk yaşandı. CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, Başbakan Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve kamudan büyük ihale alan işadamları ile yapılan rüşvet ve yolsuzluk konuşmalarının ses kaydını dinletti.

Ses kayıtlarının mahkeme kararlar üzerine yapılan yasal dinlemeler olduğunu anımsatan CHP lideri “Urla’daki villaların nasıl yapıldığı, iş adamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır’a nasıl sürüldüğünü hepimizi biliyoruz. Havuz işini gördünüz burada bir medya kuruluşun başka bir holdinge devretmek için bizzat başbakanın devreye girip Binali Yıldırım’ın işi nasıl örgütlediğini. İhalelerin nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir Recep Tayyip Erdoğan var bir Binali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. İhaleden sonra salma salıyorlar. Şu kadar parayı bize vereceksiniz diyorlar. Verilen paranın ardından iş adamlarına verilen paranın tutarı 87 milyar dolar. Rüşvettir arkadaşlar bu. Böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok… Söylediği ne paralel devlet var” dedi.

OGLUMA DOKUNAMAZSINIZ

Bilal Erdoğan arandığı sırada Başbakan Erdoğan’ın oğlunu makam aracına aldığını anımsatan Kılıçdarolu bunun devlete gözdağı olduğunu iddia etti.

CHP lideri’nin konuşmaları satır başları ile şöyle:

Ben olduğum sürece benim oğluma kimse dokunamaz diyor. Ben devletim diyor. Sen nasıl bir devletsin sen paralel bir devletsin. Vatandaşa ayrı sana ayrı hukuk uygulanıyor. Diğer tarafta bir baba ve sırtında 1,5 yaşında çocuğunun naaşı var. Hüzün içinde götürüyor.

Minik Muharrem’in ablası devlet zorluklar için vardır biz aradık kimse bizimle ilgilenmedi” diyor. 13 yaşındaki kızın sesini acaba Recep Tayyip Erdoğan duyacak mı. Senin vicdanın acaba duyuyor mu? Oğluna bir vakıf kurdurmuş adı Türgev. İhale alanların rüşvet ödedikleri bir yer var adı Türgev. Rakamı kuruşlu kuruşuna verdim. 99 milyon 990 dolar. 100 milyon dolardan 10 dolar eksik.

PARAYI PARALEL DEVLET Mİ YATIRDI

Türk parası ile 221 trilyon lira. Bu para geliyor onun vakıf hesabına yatıyor. Defalarca sordum bu neyin parasıdır. Tık yok. Hep söylediği paralel devlet. Bu parayı senin oğluna paralele devlet mi yatırdı. Yatırdıysa götür ÇYDD’ye ver onlar da fakir öğrencilere versin.

Rüşvetten, Zarrab’tan, 700 bin liralık kol saatinden bahsediyoruz sesi çıkmıyor. AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, hiçbir şeyi düşünmüyorsanız ayakkabı kutusunu bir düşünün. 4,5 milyon dolar bu kutuda ne arar.

İSTANBUL OTOBÜS ÇÖPLÜĞÜ OLDU

Hollanda’dan İstanbul’a tanesi 1,2 milyon euroya otobüs alındı. Adrese teslim ihale yaptılar. Çünkü o otobüsler sadece orada üretiliyor. Hollanda’nın şartlarına göre yapılmış o otobüsler, İstanbul’a gelince hurda oldular. 65 milyon Euro ödendi o otobüslere. Bir profesör rapor veriyor almayın diye ona rağmen gidip aldılar. Dava açıldı suç duyurusunda bulunuldu, Kadir Topbaş’a çağrı yapıldı gel mahkemede ifade ver diye. 2009-1014 Kadir Topbaş mahkemeye gidip ifade vermedi. Başbakan onu yaparsa Kadir Topbaş da bunu yapar.

NE KADAR PARA VAR

Bir konuşmayı daha sizlere sunmak istiyorum. 17 Aralık’ta operasyon sabahı barış Güler babası İçişleri bakanı Mumammer Güler’i arıyor. Ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor:

Barış Güler: 6 buçukta geldiler Celal kara diye bir savcı arama kararı çıkarmış

Muammer Güler: Ne var oğlum senin evinde

Barış Güler: Hiçbir şey yok baba

Muammer Güler: Para ne var.

Barış Güler: Kendi param üç beş kuruş kalan param.

Muammer Güler: Kaç para

Barış Güler: Sen biliyorsun

Muammer Güler: Kaç lira oğlu..

Barış Güler: 1 trilyon civarı param var o kadar…

Muammer Güler: Evet evet. Tamam oğlum. El koydular mı paraya

Barış Güler: Yok arama yapıyorlar.

Muammer Güler: Senin şimdi anladığım akdarıyla Rıza Zarrabla bir rüşvet ilişkisinden bahsediyorlar. Diyeceksin ki bir danışmanlık işim var. Gayr-ı resmi yapıyorum. Benim alacaklı olduğum dayımın oğlu bunların yanında çalışıyor.

Bu tamamen telaş sonucu söylenen laflar… Arama yapılıyor, babasını arıyor. Babası bunların hepsini biliyor. Burada AKP’ye oy vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum… Bu tapeler mahkeme kararıyla alınan tapelerdir. Bunlar yasadışı değil. Kimsenin kimseye darbe yaptığı yok. Eğer darbe yapıldıysa senin cebine darbe yapıldı sevgili vatandaşım senin cebine…

“ALO FATİH”

Türkiye’nin yeni bir ünlü şahsı oldu Alo Fatih… Yalçın akdoğan biz meclis TV’yi kapattırıyoruz siz yayınlıyorsunuz diyor arayarak. Biz yasak getirdik siz canlı veriyorsunuz diyor. TBMM’deki görüşmeler milletten neden yasaklanıyor… Hani milli iradeye saygı vardı. Vatandaş ister dinler ister dinlemez. Tabi bununla da sınırlı değil Fas’tan arıyor, daha konuşması bitmeden emredersiniz diyor… Bu tablo yasakçı bir Türkiye’yi öngören bir tablodur. Türkiye öyle bir noktaya geldi ki yandaş gazetenin genel yayın yönetmeni Halkbank genel müdürünü arayarak “Süleyman 2 milyon gönder bunların paralarını vereceğiz” dedi. En sonunda çıkıp bu milletin anasını belleyeceğiz dediler. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bunu sindiriyorsanız 30 Mart geliyor gidin oyunuzu verin…

“ANANIZA KÜFÜR EDENE DERS VERECEKSİNİZ”

Hayır ‘benim annem çok değerlidir, benim anneme kimse söz söyleyemez’ diyorsanız sizin ananıza küfür edene ders vereceksiniz. Buradan Adanalılara sesleniyorum bir vali çıktı burada söylemekten utandığım şeyler söyledi. Buna layık olmadığınız gösterin…

PARTİYİ GENÇLEŞTİRECEĞİM

Pırıl pırıl gençlerimiz var. Bunlar gelecek konuşacak. CHP tarihinde ilk kez 46 tane kadın belediye başkan adayımız var… Şunu içime sindiremiyorum: “Ben olmazsam burayı kimse kazanamaz.”O zaman istifa et bağımsız aday ol bakalım kazanıyor musun kazanmıyor musun. Ya da “ben istifa edip başka partiye gideceğiz”. Kusura bakma sen zaten CHP’li değilsin ki.. Hiçbir makam kalıcı değildir gelip geçicidir. Bizler hizmet için buradayız. En çok nerede kavga çıkıyor. CHP’nin oylarının yüksek olduğu terlerde. Neden çıkıyor kavga: Ben olacağım o olmayacak… Eski hastalıklarından bu parti kurtulacak… Gençlerin önünü açacağız. Sayın murat Karayalçın Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığı yaptı, SHP Genel başkanlığı yaptı şimdi PM üyemiz. Hizmet etmek için yer çok. Koltuğa endeksli bir siyaseti kabul etmiyoruz. Görev yapan belediye başkanlarımızı seviyoruz ama biraz yeni yüzlere, biraz taze kana ihtiyacımız var.

Tamamen dolu olan grup toplantı salonunda, genel başkan kılıçdaroğlu kürsüye çıktıktan hemen sonra, İzmir’den geldiği öğrenilen bir kişi, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını protesto etti. Sesinin kesilmesine sinirlenen Kılıçdaroğlu, kürsüyü yumruklayarak “Bu partide genel başkan konuşurken hiç kimse müdahale etmez. Bu saygısızlıktır. Çık dışarı” dedi. Daha sonra görevliler protestocuyu toplantı salonunu dışına çıkardı.


İlgili yazılar

Erdoğan’ın söylemini değiştirten anket!

Son anketlere göre simülasyon yaptıran Erdoğan, yüzde 18’i aşan MHP ile barajı geçen HDP’nin, tek başına AKP iktidarına son verdiğini görünce, söylemini

Başbakan muhalefet liderlerine gidiyor

Başbakan Terör ve yeni anayasa konusundaki düşüncelerini öğrenmek üzere muhalefet liderlerine gidecek. Başbakan ve CHP Genel Başkanı 30 Aralık tarihinde

Fatura Erdoğan’a kesilecek

Seçime sayılı günler kala AKP’de kılıçlar çekildi. Parti içinde bir grup, ikinci yenilikçi hareket için yurt dışında nabız yoklaması yaptı.

Bir Cevap Yazın