Sebahat Akkiray istifa dilekçesi verdi

Sebahat Akkiray istifa dilekçesi verdi

CHP İstanbul Milletvekili Sebahat Akkiray, milletvekilliğinden istifa dilekçesini yarın grup toplantısından önce Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na verecek. Akkiray, milletvekilliğinden istifasına gerekçe olarak da Soma’da yaşanan maden faciasında Hükümeti protesto etmeyi gösterdi.

Sebahat Akkiray, milletvekilliğinden istifa dilekçesini yarın verecek. Akkiray, CHP grup toplantısından önce istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu’na sunacak. Akkiray, Perşembe günü Genel Merkez’de Kılıçdaroğlu ile görüşmüş ve milletvekilliğinden istifa edeceğini iletmişti. Edinilen bilgiye göre, Akkiray Soma’daki maden faciası nedeniyle iktidarın siyasi sorumluluğu almadığını ve hiç kimsenin istifa etmediğini ifade etti. “Elimizi taşın altına koymalıyız” diyen Akkiray’ın, Hükümeti protesto etmek amacıyla istifa edeceğini söylediği öğrenildi. Akkiray, Hükümeti protesto amacıyla milletvekilliğinden istifa edecek. İstifa dilekçesini yarın Kılıçdaroğlu’na verecek.


İlgili yazılar

Kutan HAS Partilileri Nasıl İkna Etti?

Yeni kabinede dikkatimi çeken iki bakan ve bir anıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Birini kişisel olarak da iyi tanıyorum. Tanıdığım isim

TERÖRİSTLERİN MİLLİYETLERİ ARAŞTIRILIYOR

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Niğde’nin Ulukışla ilçesindeki terörist saldırıyı gerçekleştirenlere ilişkin olarak, “Uyrukları batı ülkelerinden. Kendi ülkeleriyle teyit halindeyiz. Teyit ettikten sonra hangi ülke olduğunu açıklayacağız” dedi.

Faturanızın kayıp-kaçak bedeli zamlandı!

EPDK, önceki gün yayınladığı tarife değişikliğiyle elektrik faturasına gizli zam yaptı. Elektrikte birim ücret değişmedi ama kayıp kaçak bedeli 3.95

Bir Cevap Yazın