SKANDALI ÇOCUKLARIMIZA ANLATAMIYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Rey namustur. Çocuklarımıza bu seçimin adil olduğunu iç rahatlığıyla anlatamıyorsak ortada büyük bir skandal var demektir” dedi.
Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün yalnızca CHP seçmenine değil, 30 Mart’ta sandık başına giden herkese, tüm halkımıza sesleniyorum” derken, seçime giden günlerde ayyuka çıkan yolsuzluk ve usulsüzlük atmosferinin, demokrasinin en temel koşulu olan seçimlere de yansımaması için CHP olarak var güçleriyle çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

“SANDIĞI GÖSTERENLER SANDIĞI KAÇIRIYOR”

Türkiye’nin “tarihi bir testten” geçtiğini ifade eden Tekin, “Yurttaşlarımız yüzde 90 oranında seçimlere katılarak demokrasi testinden büyük bir başarıyla çıkmıştır. O gün sandığa giden tüm yurttaşlarımızın devletten tek bir beklentisi var; oyların şeffaf ve hızlı bir şekilde sayılarak sonuçların açıklanması. Son 48 saat içinde yaşananlar hükümetin bu testte sınıfta kaldığını göstermektedir. Hükümet aylardır milli iradenin adresi olarak işaret ettiği seçim sandığını şimdi milletten kaçırıyor. Her türlü adli ve idari pisliği sandıkla temizleyeceğini söyleyenlerin bugün halktan sandığı kaçırmasına müsaade etmeyeceğiz. Dünyanın neresinde oy veren seçmen oylarını çöplerde arar? Madem sandık kutsaldır o zaman sandığın namusunu zedelemeyeceksin” dedi.

“MİLLİ İRADEYE ŞAİBE KARIŞMIŞTIR

Bugün Ankara’da, Antalya’da, Ağrı’da, Üsküdar’da, Yalova’da oylarının peşine düşen yurttaşların hükümete bir ahlak dersi verdiğini belirten Tekin, şöyle devam etti:
“Buradan iradelerine sahip çıkan tüm adaylara ve seçmenlere saygı ve şükranlarımı gönderiyorum. Onlar katılımcı demokrasinin ne olduğunu dosta düşmana gösteriyor. Bu memlekette demokrasi sandık torbasının üstünde yatan seçim görevlileriyle, gece sabaha kadar koridorlarda bekleyen ve sandıklar çalınmasın diye nöbet tutanlarla gelecek. Demokrasinin olmazsa olmazlarından biri verilen oyun doğru bir şekilde sayıldığına olan inançtır. Bu inancı bir kere zedelerseniz bunun tamiri mümkün değildir. Rey namustur. Çocuklarımıza bu seçimin adil olduğunu iç rahatlığıyla anlatamıyorsak ortada büyük bir skandal var demektir. Herhangi bir yerde, AKP’nin oyları çalınıp, orada haksız yere bir başka parti kazansa, biz buna da itiraz ederiz. Biz sadece adalet istiyoruz. Seçime güvenmezsek, neye güveneceğiz? Milli iradeye şaibe karışmıştır.”

CHP NE YAPIYOR?

Tekin, bu süreçte CHP olarak kriz koordinasyon merkezinde oyların adil bir şekilde sayılması için mücadele ettiklerini vurgularken, “Bu süreçte yurt çapından gelen her türlü belge ve bilgiyi [email protected] adresinde topluyoruz. Burada topladığımız tüm bilgileri dosyalayıp Yüksek Seçim Kurulu’na iletiyoruz” bilgisini verdi. Seçmenlerimizin bu süreçte kendilerine verdiği desteği yalnızca Türkiye’nin değil, tüm dünyanın gördüğünü kaydeden Tekin, “30 Mart’tan bu yana Türkiye seçmeni, örnek bir davranış sergiliyor. Yalnızca oyların başa baş gittiği yerlerde değil, hiçbir yerde bir tek sandığı bile atlamıyoruz” dedi.

“2023 PLANLARIYLA TÜRKİYE’Yİ 1923 ÖNCESİNE DÖNDÜREMEYECEKLER”

CHP’ye atılsın atılmasın her bir oyun savunucu olduklarını belirten Tekin, “Bu emeklerimiz karşılıksız kalmayacak. Henüz oy sayımı tamamlanmadan ailesiyle balkona çıkanlar şunu bilmeli, Türkiye’yi hanedanlar değil, halkın özgür oylarıyla seçilenler yönetecek. Türkiye halkı, adil seçme ve seçilme hakkından asla vazgeçmez. CHP bunun en büyük teminatıdır. 2023 planlarıyla Türkiye’yi 1923 öncesine döndüremeyecekler” dedi.


İlgili yazılar

İnce: Yetim hakkı yiyen diktatöre ders verin

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminin “kimin seçileceği değil, kimin seçilmeyeceği”nin belirleneceği bir seçim olacağını söyledi. Muharrem İnce Bursa,

Tankerle taşımacılığa yeni standart getirildi

Tankerle yapılan tehlikeli ve patlayıcı madde taşımacılığına standart getirildi. Artık her önüne gelen tehlikeli madde taşımacılığı yapamayacak. TESK tarafından hazırlanarak

Bahçeli: Milletin Vicdanı Yaralandı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadelenin hukuk yoluyla yapılması gerektiğini belirterek Kadir Topbaş ve Bülent Arınç’ın damatlarının tutuklandıktan

Bir Cevap Yazın