Tarhan: Ne derlerse desinler hırsız ve hain demesinler

Tarhan: Ne derlerse desinler hırsız ve hain demesinler

Anadolu Partisi Kurucular Kurulu Kongresi, Sheraton Otel’de yapıldı. Kongrede, Kurucular Kurulu üyelerince genel başkan adayı olarak önerilen Tarhan, 44 üyenin tamamının oylarını alarak, Anadolu Partisi Genel Başkanı seçildi.

Tarhan, seçimin ardından yaptığı konuşmada, çok heyecanlı olduğunu ve Anadolu’nun kendisine heyecan verdiğini dile getirerek, zorlu bir tarihsel sürecin içinde bulunulduğunu söyledi.

“Verilen kutlu mücadelelerin ardından tutunduğumuz son vatanımız Anadolu toprakları, son dönemde bu şefkatli topraklar yaşadığımız zaman diliminde vicdansızlıklara, sömürülere, kutuplaşmaya zemin oldu” ifadesini kullanan Tarhan, yönetenler tarafından hukuksuz uygulamalar gerçekleştirildiğini söyledi.

Tarhan, “Ağaç kesip beton diktiler. Yeşile karşı savaş ilan ettiler. Çalmayanı cezalandırıp, çok çalanı ödüllendirdiler. Yalnızca biat edene ifade özgürlüğü bahşettiler. Bu toprakların eşsiz devrimlerini, aydınlanmasını düşman gösteren bir sistem yarattılar. Türkiye Cumhuriyetini yönetir görünüp aslında sultanlığa göz kırptılar. Onlar gösterişli saraylarını donatırlarken, yerin yedi kat altında canlar, can verdiler” diye konuştu.

Siyasetin artık sorunları çözmediğini savunan Tarhan, “Birileri sorumluluğu, kendi sorumluluğunu atmak için ‘paralele’ yüklüyorsa, birileri de şezlonglara, istihbarat servislerine filan yüklüyor, kirli komplo teorilerine sarılıyor. Korkakça karınlarından konuşup ‘MİT’ti, şuydu, buydu’ deyip akılları sıra ortalık bulandırıyorlar. Cesareti olan kapı arasından konuşmaz, çıkar ne biliyorsa anlatır, bunu yapar” dedi.

Sonuna kadar cumhuriyetçi olduklarını vurgulayan Tarhan, “Ülkemizin geleceği için mücadele etmek istiyoruz. Biz bunu söyledikten sonra dileyen ‘özgürlükçü’ desin bize, dileyen ‘yurtsever’ desin, dileyen ‘ulusalcı’ desin, dileyen ‘vatansever’ desin. Yeter ki kimse ‘vatan haini’ ya da ‘hırsız’ demesin” ifadesini kullandı.

 


İlgili yazılar

BBP niye kuruldu?

Türk Milliyetçilerinin çatısı altında toplayan MHP  kuruluşundan itibaren sürekli tartışılıyor. İdeolojik yapısı itibariyle tartışılıyor, seçmen tabanı itibariyle sosyolojik olarak tartışılıyor.

Demirtaş: Elimizi taşın altına koymaya hazırız

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş  halkın kendilerine iktidar görevi vermediğini ancak sorumluluk alma konusunda görev düşerse bu görevden kaçmayacaklarını söyledi. Partisinin

Gökçek fena yakalandı

Melih Gökçek’in 17 Aralık’ta aldığı iddia edilen 6 dairenin tapusu yayınlandı. Aydınlık, 2 Ekim’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in,

Bir Cevap Yazın