Tarhan: Ülkeyi ağyağa kaldırmak için ANAPAR’ı kurduk

Tarhan: Ülkeyi ağyağa kaldırmak için ANAPAR’ı kurduk

CHP’den istifa ettikten sonra parti kuran Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan kuruluş ardından ilk açıklamasını yaptı. Kısa adı ANAPARTİ olan, Anadolu Partisi’nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdikten sonra eski Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ile birlikte gazetecilerin karşısına çıkan Tarhan, “Az önce Anadolu Partisi’ni kurduk, mutluyuz, umutluyuz” diye konuştu. Tarhan “Neden kurduk Anadolu Partisi’ni çünkü, ülkemizde bir umutsuzluk hakim. Bu umutsuzluğun aşılması gerekiyor. Ben umudun da Anadolu’da olduğuna inanıyorum. O yüzden Anadolu Partisi’ni kurduk. Çünkü Anadolu bir milletin doğuş ve varoluş hikayesi. Çünkü Anadolu kültürlerin kaynaştığı ebedi yurdumuz. Çünkü Anadolu zulme karşı, işgale karşı direnişin kalesi. Çünkü Anadolu tertemiz insanların ülkesi ve biz odağına insanı koyduk, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için Anadolu Partisi’ni kurduk. Uğurlu olsun diyorum, kademli olsun diyorum, adı gibi kadim olsun diyorum Anadolu Partisi, ANAPARTİ, ülkemize, ulusumuza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Tarhan gazetecilerin, “CHP’den ya da başka partilerden katılım olacak mı?” sorusuna üzerine de, “Başka partilerle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum ama Türkiye’nin her yerinden, her kesiminden insan olağanüstü bir ilgi gösteriyor” dedi. ANAPAR’ın kurucuları arasında Eski Maltepe Belediye Başkanı ve Baykal’ın oğlu Ataç Baykal ile bacanak olan Prof.Dr. Mustafa Zengin de yer alıyor.
(ANKA)


İlgili yazılar

Yalçınbayır: AKP bizim kurduğumuz AKP değil!

AKP’nin Kurucu Genel Sekreteri ve Başbakan eski Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Halk TV’ye Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nun Yüce Divan kararı hakkında konuştu.

Eski Bakanları Korku Sardı

Sarraf iddianamesindeki 91 kişilik listeye girenler, dokunulmazlıkları olsa bile ABD ve anlaşmalı olduğu ülkelerde kırmızı bültene gerek olmadan tutuklanabilecek. Savcılık

Cumhuriyet Gazetesi Utku Çakırözer ile yollarını ayırdı

Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu, Utku Çakırözer’i Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden aldı. Bundan yaklaşık 5 aylık yönetmenliği süresince yazı

“Tarhan: Ülkeyi ağyağa kaldırmak için ANAPAR’ı kurduk” için 1 cevap

  1. karşıadam diyor ki:

    Güzel bir hamle kutlarım başaracaklarını umuyorum istiyorum.Her zaman yanınızda olacağım başarılar diliyorum.

Bir Cevap Yazın