Tarhan’a en sert yanıt eski örgütünden!

Tarhan’a en sert yanıt eski örgütünden!

CHP Ankara İl Örgütü olarak, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın isitfası ve ardından yaptığı açıklamaları üzüntüyle karşıladıklarını açıkladı. İl başkanı Yılmaz tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

Sayın Milletvekili bu açıklamalarında samimi ise; partimizin iktidar odaklı çalışmalarının parçası olarak 1 Kasım 2014 tarihinde Antalya’ da yapılan, çağrılı olduğu Meclis Gurubu Çalıştayına katılıp, bu düşüncelerini açıklayarak çözüm politikaları önerebilirdi. Bunun da öncesinde, bu düşünce ve değerlendirmelerini partinin yetkili kurullarıyla ve örgütlerimizle paylaşabilirdi. İstifası öncesinde bu ihtiyacı duymayan sayın Tarhan, Parti Örgütlerimizden ne denli uzak olduğunu bu tutumuyla da göstermiştir.

Sayın milletvekilinin Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık makamları üzerinde oluşan yönetim boşluğunun belirginleştiği, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan sorunların giderek derinleştiği, son günlerde kamuoyunun üzerine yoğunlaştığı iş cinayetlerinin tartışıldığı bu süreçte, tıpkı Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında olduğu gibi gündemi değiştirerek,  Davutoğlu’na suflörlük yapar şekilde kaleme aldığı açıklamasının tarihi ve içeriği de dikkat çekici olduğu kadar, aynı zamanda manidardır.

Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyete ve kuruluş değerlerine sahip çıkmaya, ülkemizdeki demokrasi taleplerimizle uyumlu şekilde parti içi demokrasiyi güçlendirmeye, iktidar hedefimizi bireysel ikbal arayışı ile yapılan politikaların önünde tutmaya, partimizin siyasal ve toplumsal tabanını genişletmeye, toplumcu ve özgürlükçü sol değerlerle beslenmeye, böylece iktidara hazırlandığımız bu süreçte, ülkenin tüm sorunlarına yönelik çözüm politikaları üretmeye kararlılıkla devam etmektedir. Elbette ki siyaset; emek verilerek,  sorumlulukla davranılarak, toplumsal kaygılar öne çıkarılarak ve kolektif biçimde işletilmesi gereken bir süreçtir.

Bireysel ikbal arayışı içinde olanların, bu umutlarının tükenmesi, partimizin iktidar odaklı siyasetinin belirginleşip kurumsallaştığının önemli bir göstergesidir. Biliyoruz ki iktidar; umudunu ve coşkusunu yitirmeden, kurumsallık ve kararlılıkla yürütülen çalışmaların sonucudur.


İlgili yazılar

Erdoğan terbiye sınırlarını zorluyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Öfkeli bir adam var, çıkıp konuşuyor. Terbiye sınırlarını zorluyor. Nasıl yapabiliyor, bunu? Kendi ailesini, kendi

Kılıçdaroğlu eski kurmayları çağırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili eski kurmayları göreve çağırdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin

Kesici: AKP ekonomisi iflas etti

Devlet Planlama Teşkilatı eski Müsteşarı, ekonomi ve siyaseti en iyi bilen isimlerden biri olan İlhan Kesici, AKP’nin ekonomi balonlarının söndüğünü

Bir Cevap Yazın