TBMM yolsuzluk ve rüşvet komisyonu toplanıyor

TBMM yolsuzluk ve rüşvet komisyonu toplanıyor

Hükümetle Gülen Cemaati arasında köprülerin atılmasına neden olan 17-25 aralık yolsuzluk soruşturmasında isimleri geçen 4 eski bakan hakkında  kurulan  TBMM Soruşturma Komisyonu nihayet toplanıyor. Komisyon’un  Başkanı AKP  Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, komisyon üyelerine bir yazı göndererek,  dört eski bakanının yolsuzluk iddialarını soruşturacak komisyonun 16 Ekim Perşembe günü saat 14.30′da toplanacağını bildirdi.

Komisyon, 5 Mayıs 2014 tarihinde kuruluşundan 5.5 ay sonra ilk toplantısını gerçekleştirecek. Bu nedenle, perşembe günkü toplantıda 2 aylık ek çalışma süresi istenecek.

Köylü’nün toplantı çağrı metnindeki gündem maddelerinde çarpıcı bir ayrıntı yer aldı. Gündemin ikinci maddesinde, “İlgili mercilere yazılan yazılara gelen cevapların değerlendirmesi’ yer aldı. Komisyon üyeleri, komisyon başkanlığının diğer üyelere haber vermeden yazışma yürüttüğünü gösterdiğini ifade etti.

Soruşturma Komisyonu Üyesi CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, “Paranın izini süreceğiz” dedi. Birinci, ikinci dereceden akrabaların para trafiği bilinmeden bir sonuç almanın zor olduğuna dikkat çekti.

Hükümetin kendisine karşı darbe olarak nitelendirdiği 17 ve 25 Aralık soruşturmasında TBMM’de dönemin AKP’li bakanları Zafer Çağlayan,Muammer Güler, Egemen Bağış ile Erdoğan Bayraktar Hakkında soruşturma komisyonu kurulmuştu.

05 Mayıs 2014 günü kurulan komisyon, 9 Temmuzda göreve başlamış sayıldı. İki aylık görev süreci olan komisyon, bugüne kadar üyeleriyle toplantı yapmadı.


İlgili yazılar

Nazlıaka topu yönetime attı!

CHP’li bir kadın milletvekilinin Atatürk  Resmini indirdiğini arkadaşları arasında dile getirdiği iddia edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, “İddiayla ilgili olarak

AKP’nin Kurucuları Da FETÖ’cü Çıktı!

Bir dönem Fethullah Gülen’in sağ kolu olan ve daha sonra  örgütten ayrılan Nurettin Veren, “Cemaat ile birlikte çalışan” milletvekillerini açıkladı.

2 Milyon Kız Çocuğu Okula Gönderilmedi

Zorunlu eğitim kapsamına giren 6-18 yaş arasındaki çocukların toplam sayısı 19 milyon 659 bin 591 iken bu çocuklardan yaklaşık 2

Bir Cevap Yazın