TÜRGEV’İN YILLIK GELİRİ 156 MİLYON LİRA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TÜRGEV ile ilgili yıllık beyannameler üzerinden yapılan incelemede; son 5 yılda sosyal hizmetler alanında toplam 15 milyon 663 bin 602 TL harcama yapıldığının gözlendiğini açıkladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Arınç, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)’nın 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ve 5737 sayılı Vakıflar Kanununa istinaden Vakıflar Genel Müdürlüğü müfettişlerince denetlendiğini bildirdi.
TÜRGEV VAKFININ 2013 YILI BEYANNAMESİ HENÜZ KURUMA İNTİKAL ETMEDİ 
Vakıflar Kanunu ile vakıflara beyanname verme ve bildirimde bulunma yükümlülüğü getirildiğini belirten Arınç, şöyle dedi:
“Mali bilgileri de kapsayan yıllık beyannamelerin genel Müdürlüğe teslimi, her takvim yılının ilk altı ayı içerisinde gerçekleştirilmektedir. TÜRGEV vakfının 2013 yılı beyannamesi henüz Kuruma intikal etmediğinden, vakfın bütçesi 2012 yılı beyannamesinde yer alan verilerinden derlenmiştir.

TÜRGEV 2012 yılı bütçesi; gelir toplamı 156 milyon 789 bin 614,34 TL, gider toplam 16 milyon 379 bin 410,85 TL’dir.  TÜRGEV ile ilgili yıllık beyannameler (2008-2012) üzerinden yapılan incelemede; son 5 yılda sosyal hizmetler alanında toplam 15 milyon 663 bin 602 TL harcama yapıldığı gözlenmiştir.”


İlgili yazılar

Üniversite öğrencileri için burs kayıtları başladı

Yükseköğrenim görürken ekonomik olarak zorlanan öğrencilerin burs başvurusunda bulunabileceği pek çok kurum var. Burslar, yaklaşık olarak aylık 150 ile 350

Bütün hırsızların haftasını canı gönülden kutlarım

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce “bugün yapılanlar tıpkı sıkıyönetim döneminde yapılanlar gibi. Bunun bir sindirme hareketi” dedi. Cemaati sindirmek için

Koalisyon görüşmeleri yandaş mutfakta ısıtılıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın “Koalisyon Görüşmeleri İçin MHP’nin Hazırlık Yapıp İsim Görevlendirdiği” haberlerinin

“TÜRGEV’İN YILLIK GELİRİ 156 MİLYON LİRA” için 1 cevap

  1. Sooly diyor ki:

    Benimde Allah izin verirse Temmuz ayında bir oğlum olaack. İsim araştırması hızla devam ediyor. Şu anda dfcşfcndfcğfcm isim Asım . Mehmet Akif’in c7anakkale Şehitliği şiirinde yer alan Asım.“Asım’ın nesli diyordum ya…Nesilmiş gere7ekİşte e7iğnetmedi namusunu e7iğnetmeyecek.”Akif, Asım’ın nesli derken iman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; vatanına, milletine ve dinine sahip e7ıkan, dahası bunları yfcceltmek ie7in tfcm imke2nlarını seferber eden bir gene7liğin hayalini tasvir etmiştir. Aynı benim oğlumdan beklediğim gibi Anlamına bakmadım, Kur’an-ı Kerimde var mı onu bilmiyorum. Şimdilik değişmezse bu isim f6nceliğim gibi. Yorumlarınızı rica ederim.Teşekkfcrler.

Bir Cevap Yazın