TÜRKİYE AKP İLE HESAPLAŞMALI

TÜRKİYE AKP İLE HESAPLAŞMALI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Suriye zirvesi ile ilgili toplantının internete düşen ses kayıtlarını değerlendirirken, “Erdoğan ve Davutoğlu ikilisinin sığ dış politikasının iflası, masa başında savaş tezgâhlayarak örtülemeyecek ölçüde sırıtmaktadır. Devletin zirvesinin yaptığı Suriye planları çok vahim, güvenlik zafiyetiyle bunların sızdırılması ise açık bir acziyettir” dedi.
Çetin, 30 Mart seçimleriyle ilgili provokasyonlar ve oy kullanacak 10 milyon genç seçmenle ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında; Suriye ile ilgili gelişmelerin endişe verici olduğunu dile getirdi. Çetin, “Türkiye’nin 30 Mart seçimlerine kilitlendiği ve AKP hükümetinin sorgulandığı bir dönemde, Suriye’yle savaş yollarını zorlayan yaklaşımlar endişe vericidir” dedi.
Hükümetin dış politikasını ve özellikle Suriye politikasını eleştiren Çetin, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nu “sığ dış politika izlemekle” suçladı.

SURİYE ZİRVESİ

Suriye zirvesi ile ilgili toplantının internete düşen ses kayıtları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı şöyle devam etti:
“Erdoğan ve Davutoğlu ikilisinin sığ dış politikasının iflası, masa başında savaş tezgâhlayarak örtülemeyecek ölçüde sırıtmaktadır. Devletin zirvesinin yaptığı Suriye planları çok vahim, güvenlik zafiyetiyle bunların sızdırılması ise açık bir acziyettir. Ayrıca AKP’nin Türkiye’deki seçim sonucundan korktuğu ve savaş ortamı gibi bahaneler üreterek sorulması muhtemel hesaplardan kurtulmaya çalıştığı anlaşılmaktadır. Twitter’ın ardından Youtube’u da kapatan AKP hükümetinin kaygısının devlet sırrını korumak olmadığı çok açıktır. Dar bir oligarşik menfaat çetesine dönüşen AKP, savaş çıkarmayı dahi göze alacak ölçüde yoldan çıktığını gizlemek için medyayı susturmaktadır. Türkiye her türlü iç ve dış provokasyona karşı teyakkuza geçerek tarihi 30 Mart seçimlerini yapmalı ve biran önce AKP hükümetiyle hesaplaşmalıdır.”


İlgili yazılar

Erdoğan’a üzücü haber

Bugün İngiltere yayımlanan gazetelere göre IŞİD’i yenmek için İngiltere’ye Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile tekrar dost olması istendi.

Putin: Rus uçağı IŞİD’i korumak için vuruldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Paris’teki İklim Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmediğini söyledi. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Putin,

Altan Kardeşlere Darbe Gözaltısı

Altan kardeşler gözaltına alındı. Ahmet Altan ile Mehmet Altan’ın birlikte katıldıkları bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle suçlandığı belirtildi. Nazlı

Bir Cevap Yazın