TÜRKİYE AKP İLE HESAPLAŞMALI

TÜRKİYE AKP İLE HESAPLAŞMALI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Suriye zirvesi ile ilgili toplantının internete düşen ses kayıtlarını değerlendirirken, “Erdoğan ve Davutoğlu ikilisinin sığ dış politikasının iflası, masa başında savaş tezgâhlayarak örtülemeyecek ölçüde sırıtmaktadır. Devletin zirvesinin yaptığı Suriye planları çok vahim, güvenlik zafiyetiyle bunların sızdırılması ise açık bir acziyettir” dedi.
Çetin, 30 Mart seçimleriyle ilgili provokasyonlar ve oy kullanacak 10 milyon genç seçmenle ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında; Suriye ile ilgili gelişmelerin endişe verici olduğunu dile getirdi. Çetin, “Türkiye’nin 30 Mart seçimlerine kilitlendiği ve AKP hükümetinin sorgulandığı bir dönemde, Suriye’yle savaş yollarını zorlayan yaklaşımlar endişe vericidir” dedi.
Hükümetin dış politikasını ve özellikle Suriye politikasını eleştiren Çetin, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nu “sığ dış politika izlemekle” suçladı.

SURİYE ZİRVESİ

Suriye zirvesi ile ilgili toplantının internete düşen ses kayıtları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı şöyle devam etti:
“Erdoğan ve Davutoğlu ikilisinin sığ dış politikasının iflası, masa başında savaş tezgâhlayarak örtülemeyecek ölçüde sırıtmaktadır. Devletin zirvesinin yaptığı Suriye planları çok vahim, güvenlik zafiyetiyle bunların sızdırılması ise açık bir acziyettir. Ayrıca AKP’nin Türkiye’deki seçim sonucundan korktuğu ve savaş ortamı gibi bahaneler üreterek sorulması muhtemel hesaplardan kurtulmaya çalıştığı anlaşılmaktadır. Twitter’ın ardından Youtube’u da kapatan AKP hükümetinin kaygısının devlet sırrını korumak olmadığı çok açıktır. Dar bir oligarşik menfaat çetesine dönüşen AKP, savaş çıkarmayı dahi göze alacak ölçüde yoldan çıktığını gizlemek için medyayı susturmaktadır. Türkiye her türlü iç ve dış provokasyona karşı teyakkuza geçerek tarihi 30 Mart seçimlerini yapmalı ve biran önce AKP hükümetiyle hesaplaşmalıdır.”


İlgili yazılar

BBC: ERDOĞAN ORTAMI GERGİNLEŞTİRİYOR

Yabancı medya organları başbakan Erdoğan’ın seçim çalışmalarında kullandığı üslubun ortamı gerginleştirdiğini ve bunu Erdoğan’ın bilinçli olarak yaptığını yazıyor.

İstanbul Üniversitesi’nde protesto gerginliği

İstanbul Üniversitesi’nde bir grup öğrenci, IŞİD’i protesto etmek için Fen Edebiyat Fakültesi’nin bahçesinde toplanarak IŞİD’i protesto eden gruba  fakültenin dışında bulunan

Aydın: Hayır Diyenler Susturulacak

MHP Genel Başkan adaylarından Koray Aydın, YSK’nın  seçim dönemi adil yayın yapmayan televizyon ve radyolara ceza vermesine olanak sağlayan yasanın

Bir Cevap Yazın