Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz beraat etti

Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz beraat etti

Nevzat Kösoğlu’nun 11 Ekim 2013 tarihinde Ankara Kocatepe Camii’nde’deki  cenaze töreni esnasında Başbakanlık Koruma Polisi Vehbi Kızıl’ı yumrukladığı gerekçesiyle yargılanan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz beraat etti.

MHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı Nevzat Kösoğlu’nun cenaze töreninde Başbakanlık Koruma Polisi olarak cenaze alanında bulunan Vehbi Kızıl’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin makam aracının çıkışından önce hareket etmek istemesi üzerine başlayan tartışma itişmeye dönüşmüştü.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda düzenlenen iddianamede Kılavuz hakkında kamu görevlisini darp,  görevinden dolayı tehdit ve hakaret suçlamasıyla kamu davası açılmış ve cezalandırılması talep edilmişti.
Davanın son duruşmasında Kılavuz’un avukatı Yücel Bulut  gergin bir ortamda yapılan cenaze törenini başbakanı korumakla görevli polislerin adeta terör estirdiğini belirterek “Nevzat Kösoğlu’nun cenaze merasimi esnasında dört farklı noktada arbede yaşandı. Bunun nedeni Milliyetçi Camia’nın ağırlıklı olduğu bir cenaze törenine katılan ve tepkilerden çekinen dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak alınan koruma tedbirleriydi. Polis memurları hemen her noktada vatandaşlara karşı gergin bir üslupla müdahalede bulununca cenaze töreninde olmaması gereken. istenmeyen olaylar yaşandı” dedi.

Avukat Bulut müvekkili Olcay Kılavuz’un, şikâyetçinin sivil giyimli ve sivil araçla orada bulunduğunu hatırlatarak, olaya ilişkin görüntü kayıtlarının hiçbir noktasında tehdit ya da hakaretine ilişkin bir görüntü olmadığını da belirterek beraatine karar verilmesini istedi.
Savunmaların ardından kararını açıklayan Ankara 32. Asliye Ceza Mahkemesi sanık Olcay Kılavuz’un isnat edilen kamu görevlisini tehdit, yaralama ve hakaret eylemlerinden dolayı yeterli delil bulunmadığını kaydederek beraatına karar verdi.


İlgili yazılar

Arslan: 23 Nisan Sıradan Bir Bayram Değil

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “23 Nisan’ın  öyle keyfe göre kutlanmayacak bir bayram” olmadığını söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve

Cemaat Temsilcileri Fakülteleri Paylaştı!

HDP Gaziantep Milletvekili Pro.Dr. Mahmut Toğrul 23 yıl akademisyen olarak görev yaptığı Dicle Üniversitesi’ndeki FETÖ örgütlenmesinin ayrıntılarını anlattı. Prof. Dr.

Bursa’da işçiler ayakta sendikacılar kayıp!

Bursa’daki Renault ve Fiat da çalışan işçilerin başlattığı ücretlerin iyileştirilmesi eyleminde 4. güne girilirken Fiat (TOFAŞ) üretime ara verdiğini duyurdu.

Bir Cevap Yazın