VURAL: FEZLEKELERİN OKUNMASINI İSTİYORUZ

VURAL: FEZLEKELERİN OKUNMASINI İSTİYORUZ

Meclis’te bir basın toplantısı yapan Vural, 17 Aralık soruşturması sonrasında istifa eden 4 eski Bakana ilişkin fezlekelerin okunması için CHP’nin TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırdığının hatırlatarak, şunları söyledi:
“MHP olarak bu fezlekelerin TBMM’de okunmasını istiyoruz. MHP fezlekelerin okunmasında hazır olacaktır. TBMM milletvekilleri de savcı yerine geçecektir. Savcıya gizlilik kararı olur mu? Toplantı çağrısına biz katılacağız. Keşke Meclis Başkanı olağanüstü toplantıya çağırsaydı. Bu fezlekeler artık Türk milletinin malıdır, Türk milletin temsilcileri olarak yargı görevini yapacak olan milletvekillerinin bu dosyaları görmeleri gerekmektedir. Meclis Başkanı’ndan biz bu fezlekelerin tamamının okunmasını talep ediyoruz, özete gerek yok. AK Parti’yi Meclis soruşturması açılması yönünde oy kullanmaya davet ediyorum. Meclis soruşturması açılsın, sonuçta Yüce Divan karar verecektir. Hukukun önünü açalım, hukuk çalışsın.”
Vural, genel görüşme yaptırılmayacağı yönündeki iddiaları da “Bu numaralara gerek yok, bu Meclis toplansın, fezlekeler okunsun. Milletten gerçekleri saklamak için taktik üretmeye gerek yok. Milletten niye korkuyorsunuz, bırakın Meclis çalışsın. Milletvekilleri bir savcı olarak bu soruşturmanın gizliliğine elbette uyacaklardır. Milletvekilleri bunları inceleyecek ve iddianame hazırlayacaktır” sözleriyle değerlendirdi.


İlgili yazılar

Seçimi masa başında kaybetmeyelim

Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Başbakan’ın kendisine yönelik “pot kırdığı” yönündeki eleştirilerine, “Yani insan kendi evladından bahsederken helali haramı

Ilıcak’ın Utanma Geni Yok

Gazeteci-Yazar Nedim Şener medyada köşe tutan bazı insanların utanma duygularını yitirdiğini belirterek bunlardan birisinin de Nazlı Ilıcak olduğunu söyledi. Şener Ilıcak’ta utanma geni yok” dedi.

Demirtaş AKP’yi ahtapota benzetti!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Devasa bir ahtapotla okyanus ortasında mücadele eden kırmızı balıklar gibiyiz. Bu ahtapotun zaafları var.

Bir Cevap Yazın