Yalçın: AKP giderse HDP de gider!

Yalçın: AKP giderse HDP de gider!

MHP Genel Başkan Yardımcısı E.Semih Yalçın hükümetin çırpındıkça battığını söyledi. Cumhurbaşkanı ve başbakanın her miting meydanında MHP ile HDP’yi yan yana koyduğunu ifade eden Yalçın  “AKP, boğazına kadar yalana, dolana, harama ve entrikaya batmıştır. Çırpındıkça daha çok batmaktadır. Aslında AKP ile PKK’nın siyasi kanadı olan HDP arasında bu görünürdeki husumeti, çok da inandırıcı ve kalıcı bulmuyoruz. Bunların birbirinden vazgeçmesi mümkün değildir. Çünkü her ikisinin kaderi ve göbek bağları birbirine bağlıdır” dedi.

Yalçın’ın yaptığı açıklama şöyle:

AKP giderse HDP de gidecektir. HDP giderse AKP Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğu bulabilmek için yegâne desteğini kaybedecektir. Aslında ruh ikizi olan AKP ve HDP’nin birbirinden farkı yoktur.
Hâl böyle iken seçim meydanlarını saran def-i hacet edememeye benzer ıkınma ve zorlamalar, AKP’nin duçar olduğu siyasi kabızlığın işaretidir. Milletin malını, yetimin hakkını yiye yiye bağırsakları dolanan iktidar, şimdi umutsuzca yalan otundan merhemler üretmektedir.
Kamuoyunun malumudur ki MHP, daha seçim kampanyaları başlamadan konumunu belli etmiş, tek başına iktidarı hedeflediğini duyurmuştur. Kimselerle ittifak yapmamıştır. O bakımdan MHP’yi herhangi bir parti ile ittifak hâlinde veya aynı safta göstermek beyhudedir. Ezcümle; AKP sözcülerinin MHP’yi olmadık kalıplara sokma çabaları siyasi şeytanlıktan çok andavallılık, zavallılık ve çaresizliktir.  Milletimiz, bunların çaresine 7 Haziran’da bakacak ve hesaplarını kesecektir.


İlgili yazılar

Arınç: Siyaseti bırakacağım

Kırşehir Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KIRSİAD) açılış törenine katılan Arınç, “Refah’tan bu yana da beş dönemdir parlamentoda milletvekiliyim. Kaldı

ERDOĞAN ÖĞRENCİLERİ TERÖRİST İLAN ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “1071 Malazgirt Bulvarı”nın açılışını yaptıklarını belirterek, “Kimlere rağmen? O solculara rağmen, o ateistlere rağmen. Bunlar ateist ve terörist; ama sorarsan bunları CHP’nin Genel Müdürü’ne, ‘Bunlar bizim sevgili gençlerimiz’ diyor. Ben sevgili gençler olarak görmüyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu: Arkadaşlar değerlendiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski yardımcısı İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın Mersin’den kontenjan adaylığının değerlendirildiğini söyledi. CHP lideri İstanbul’a

Bir Cevap Yazın