YSK AÇIKLADI

YSK AÇIKLADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hatay’daki itirazların sonuçlandığını ve kentin belediye başkanlığınıCHP’nin kazandığını açıkladı. Hatay’da İl Seçim Kurulu’nun kararını bekleyen ve partililerle durumu takip eden Gürsel Tekin, saat 14.00’te basına açıklama yaptı. Tekin, “İl Seçim Kurulu’na yapılan tüm itirazlar sonuçlandı. Hatay’ı CHP kazandı. CHP’li Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş, belediye başkanı olarak görevine devam edecek” dedi.

CHP’nin Hatay’da AKP’ye 4640 oy fark attığını söyleyen Tekin, “Bu sonuç, AKP’nin savaş politikalarına anlamlı bir yanıttır. Örgütümüz başkan adayımıza sahip çıkmıştır ve belediyeyi kazanmıştır. AKP ülke genelinde altı buçuk oranında oy kaybetmiştir. Bunu saklamak için her yere saldırıyorlar” ifadesini kullandı.

Tekin, daha sonra Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a “temsili mazbata”sını da verdi. Hatay’da olduğu için MYK’ya katılamadığını belirten Tekin, “Partimiz tüm sonuçları masaya yatıracak ve önümüzdeki seçimlere yönelik çalışmasını hızlandıracaktır” dedi. CHP’li Tekin, İstanbul – Üsküdar Belediye Başkan Adayıİhsan Özkes’e de seslendi. “İhsan Hocam yalnız değilsin. Senin arkanda CHP’ye oy veren milyonlar var. Mücadeleni Türkiyedestekliyor” dedi.


İlgili yazılar

BAŞBUĞ HAKKINDA TAHLİYE KARARI

Anayasa Mahkemesi’nin kararı ve özel Görevli Mahkemelerin kaldırılmasından sonra Ergenekon Davası tutukluları tahliye edilmeye başlandı.

Atatürk’ü anlamak ve anlatmak

Yanmış, yakılmış koskocaman bir imparatorluktan  geride kalan Anadolu ve Rumeli’nin de dört bir yanı  işgal edilmiş. İstanbul’a düşman gemileri yanaşmış, toplarını

Sözcü Kalın’ın sözleri TBMM’yi karıştırdı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın “Kesin bir dille ifade edebilirim ki yeni bir anayasa için erken seçim yapılmayacak” sözleri TBMM’yi karıştırdı.

Bir Cevap Yazın