Yüceer sordu:  O 50 kişi kim?

Yüceer sordu: O 50 kişi kim?

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Karaman’daki maden faciasının ardından Bakan Çelik’in itiraf niteliğindeki açıklamalarını Meclis gündemine taşıdı. Yüceer, Bakan Çelik’e, “Maden ocakları kapanmasın diye araya giren o kişiler” kim diye sordu.

Candan Yüceer, Karaman’da 18 kişinin maden ocağında mahsur kalmasıyla sonuçlanan facianın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in itiraf niteliğindeki açıklamalarını Meclis gündemine taşıdı.

TBMM Başkanlığına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren Yüceer, “Manisa’nın Soma ilçesinde 301 kişinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasının acısı hala tazeyken, Karaman’ın Ermenek ilçesinde de maden faciası meydana gelmiş, 18 işçi ocakta mahsur kalmıştır” dedi.

BAKAN’DAN İTİRAF NİTELİĞİNDE AÇIKLAMA

Yüceer, sabah vardiyasındaki işçilerin ocak içinde öğle yemeği molasındayken, yeraltı su düzeyinin altında bulunan 350 metrelik galerinin su ile dolmaya başlamasıyla birlikte, işçilerden 16’sının kendi çabalarıyla kurtulmayı başardığını,  18 işçinin su ile dolan bölümü geçemediğini anımsattı.  CHP’li Yüceer, önergesinde Bakan Çelik’in facia ile ilgili itiraf niteliğindeki “Bu acı çekilecek gibi değil. Artık bir çözüm bulmalıyız. Ocağı kapatacağımız zaman işveren 50 kişiyi devreye sokuyor. Sorumluluk hepimizde” ifadelerine yer verdi. Yüceer ocağın kapatılmasını engellemek için kim ya da kimlerin, kimlere “ricacı” olduğunu açıklamasını istedi.

 

 

 


İlgili yazılar

CHP’li ayaklı bilbaordlar

AKP’li 4 eski bakan başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal ile “sıfırla”  konuşma kayıtlarının  ortaya çıktığı 17-25 aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun

Davutoğlu: Güçlü hükümet kurulması konusunda hemfikiriz

Başbakan Ahmet Davutoğlu CHP lideri ile yaptığı görüşmeden sonra  yaptığı basın toplantısında Kılıçdaroğlu’na samimi ve iyi niyetli görüşü nedeniyle teşekkür

Özkes : Şeytandan ve İbrahim Korkmaz’dan Allah’a sığınırım

CHP İstanbul Milletvekili ve eski müftü İhsan Özkes, AKP’li İbrahim Korkmaz’ın hala küfür içeren sözlerde ısrar ettiğine dikkat çekerek, ”

Bir Cevap Yazın