Alp Yalman’dan sonra Yarsuvat da aday oldu

Alp Yalman’dan sonra Yarsuvat da aday oldu

Sarı-kırmızılı kulüpte, seçime tek başına gitmesi beklenen Alp Yalman’a son dakikada rakip çıktı. Duygun Yarsuvat… Taraftarın sevgilisi Abdurrahim Albayrak, Yarsuvar’ın yönetimine girmeye hazırlanıyor…

Yapılacak Olağanüstü Kongre öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı ve Prof. Dr. Duygun Yarsuvat Alp Yalman’dan sonra ikinci aday oldu.

Galatasaray’da eski Divan Başkanı Duygun Yarsuvat Başkan adayı olarak seçime gireceğini açıkladı. Eski yönetici Abdürrahim Albayrak da Yarsuvat’ı desteklemek için yönetimine gireceğini bildirdi..

Peki bu sürpriz adaylığın arkasında ne var?

Skorer.com adaylık için son gün yaşanan bu sürprizin perde arkasına ulaştı. Buna göre Yarsuvat “Seçim Hükümeti” kuracak. Galatasaray’ı Mayıs 2015’e kadar yönetecek ve ardından yeni bir seçim yapılacak. Böylece adaylığı düşünenlere sağlıklı bir hazırlanma ve yönetim kurma fırsatı verilmiş olacak. Ayrıca Ünal Aysal da camianın bu önemli isminin arkasında duruyor.
Mayıs’taki kongrede de iddialı bir isim üzerinde konsensüs sağlanması hedefleniyor.

Albayrak listesinde

Duygun Yarsuvat’ın listesinde Ünal Aysal’ın yönetiminde yer alan bazı isimlerin yer alacağı da öğrenilirken, futbol şubesi için de Abdürrahim Albayrak’ın da Yarsuvat’ın listesinde yer alması kesinlik kazandı.

Galatasaray’da daha önce yöneticilik ve divan başkanlığı yapan Duygun Yarsuvat, 2004-2008 yılları arasında da Galatasaray Üniversitesi’nde rektör olarak görev yapmıştı.

DUYGUN YARSUVAT KİMDİR?

1957 yılında Galatasaray Lisesi’nden ve 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yarsuvat; İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptı. Türk Ceza Hukuku Derneği Başkanlığı da yapan Yarsuvat, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı görevinde de bulundu. Duygun Yarsuvat 2004’te yapılan seçimlerin ardından Galatasaray Üniversitesi Rektörü olarak 2008 yılına kadar görev yaptı. Yarsuvat ayrıca İstanbul Barosu’nda Türkiye Barolar Birliği delegeliği görevinde de bulundu.


İlgili yazılar

Satrancın ustaları buluştu

Bu sene Ankara’da altıncısı gerçekleştirilen Beko Satranç Şöleni’nde 1000’e yakın sporcu bir araya geldi. Ankara Üniversitesi Cebeci Spor Salonu’nda düzenlenen

İddianame kabul edildi

Çarşı Grubu liderlerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi hakkında “Hükümeti yıkmaya teşebbüs” suçundan açılan davanın iddianamesi kabul edildi. İlk duruşma

Yarkadaş: Futbolun Tadı Kaçtı!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, iktidar baskısının hayatın her alanında kendisini gösterdiğini, yeşil sahaların da bundan nasibini aldığını söyledi. Yarkadaş,

Bir Cevap Yazın