Efsane Başkan Yaşamını Yitirdi!

Efsane Başkan Yaşamını Yitirdi!

Türk futbolunun efsanesi İlhan Cavcav yaşamını yitirdi. Türk futbolunun efsane başkanı Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav 81 yaşında hayatını kaybetti. Yüksek tansiyon nedeniyle uzun süredir tedavi gören İlhan Cavcav beyin kanaması nedeniyle yoğun bakımda tutuluyordu.

Ankara Güven hastanesine kaldırılan ve tedavisi burada süren Cavcav’ın rahatsızlığı ile ilgili bilgi veren doktorlar, ilk aşamada, kalbinde bir rahatsızlık tespit edilmediğini, beyindeki ödemi dağıtmak için İlhan Cavcav’ı ameliyata aldıklarını söyledi.

1978 yılında Gençlerbirliği Kulübü’ne başkan olan İlhan Cavcav, yaklaşık 40 yıldır Ankara ekibinin başında bulunuyordu. Cavcav kırmızı siyahlı kulübü borçsuz ve kasasında 75 milyon lirayla bıraktı.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın 24 Ocak Salı günü yapılması planlanan cenaze töreninde değişiklik yapıldı. İlhan Cavcav’ın oğlu Murat Cavcav, yaptığı açıklamada, törenin yarın (pazartesi) yapılmasını daha uygun bulduklarını belirterek, “Cenaze programını salı günü olarak planlamıştık. Ancak aile içinde yaptığımız istişareler sonrasında, programı geciktirmeden pazartesi yapmaya karar verdik.” dedi.

Murat Cavcav, İlhan Cavcav’ın eseri olan Beştepe İlhan Cavcav Tesislerinde bir anma töreni düzenleyeceklerini ifade ederek, “Oradan da Kocatepe Camisi’nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa vereceğiz.” diye konuştu.

 


İlgili yazılar

Yıldırım: Fenerbahçe Kolejin’i AKP’ye vermem!

  Eski Başbakan  yeni cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Paralel yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz” söyleminin yalan olduğu ortaya çıktı. Bir dönem

Yarkadaş: Futbolun Tadı Kaçtı!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, iktidar baskısının hayatın her alanında kendisini gösterdiğini, yeşil sahaların da bundan nasibini aldığını söyledi. Yarkadaş,

SPORSEVERLERİ AYIRAMAMIŞ

Ankara Fenerbahçeliler Derneği’nin “Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet” sloganıyla Anıtkabir’e düzenlediği yürüyüşe, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli yöneticiler

Bir Cevap Yazın