Toplumsal yardımın merkezi!

Toplumsal yardımın merkezi!

Çankaya’da ekonomik ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan ailelere yardım eli uzatan ÇAYED bünyesinde yürütülen Yarım Elma Projesi, son yardım organizasyonuyla ilçeye bağlanan iki kırsal mahallede yaşayan kadınları ve çocukları sevindirdi. Yardımsever Çankayalıların bağışladığı ikinci el kıyafetlerin yanı sıra hayırsever konfeksiyon üreticilerinin hibe ettiği kullanılmamış kıyafetleri, bir kıyafet bankası gibi ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunan Yarım Elma gönül almayı bildi. Yeşilyurt ve Karapınar kırsal mahallelerinden ÇAYED’in servis aracıyla alınan kadın ve çocuklar kıyafet eksiklerini tamamladılar.

Yardım organizasyonuyla ilgili bilgi veren Derya Dağdelen, Yarım Elma Projesi’nin kullanılabilir ikinci el ya da hiç kullanılmamış giyim, beyaz eşya, elektronik eşya ve mobilyalarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını amaçlayan bir sosyal yardım ve dayanışma kampanyası olduğunu söyledi. Dağdelen; “Çankaya Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen’in geçtiğimiz ay yaptığımız proje tanıtım ve açılış etkinliğinde “Dar gününüzde hiç kimse olmazsa bile Çankaya Belediyesi sizin yanınızda olacak” demişti. Bugün yaptığımız kıyafet yardımıyla bu sözün gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yarım Elma’nın bir nevi “kasasız mağaza” olduğunu ifade eden Dağdelen; “Burası, tıpkı bir mağaza gibi reyonları olan; yardımsever Çankayalıların katkısıyla, çeşitleri mümkün olduğunca bol tutulmaya çalışılan bir mağaza. Amacımız insanların ihtiyaçlarını onları rencide etmeden karşılamak ve dayanışmanın önemini tekrar hatırlatmak. Çankayalılar, ki hepsine çok teşekkür ediyorum, projemiz hayata geçeli çok kısa bir süre olmasına rağmen; bizim araçlarımız yoğun olduğu zamanlarda gerektiğinde kendi araçlarıyla buraya ikinci el eşya ve kıyafet taşıdılar. Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediler. İhtiyacı olan herkese kapımız açık” dedi.
Ulaştıkları ihtiyaç sahibi ailelere tek seferlik yardım yapmak yerine ailenin örneğin okula devam eden çocuğu varsa o çocuğun okul ve kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılayabilmek için ailelerle sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Dağdelen; “Hangi alanda yardım ihtiyacı varsa onu gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“DÜŞÜNENDEN GERÇEKLEŞTİRENE, HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Yarım Elma Projesiyle ilk kez kıyafet yardımı organizasyonuyla tanıştığı söyleyen bir Çankayalı, verilen hizmetin kendilerini memnun ettiğini söyledi.
İki çocuk annesi olduğunu söyleyen kadın; “Bu ihtiyacımız olan bir hizmetti. Biz köylerde yaşadığımız için buraya gelmemiz zor oluyor. Belediyenin servis araçlarıyla alıp getirmesi çok mutlu etti bizi. Bu tür yardım organizasyonlarının yanı sıra özellikle çocuklarımız için yerinde eğitim çalışmalarına ihtiyacımız var. Ulaşım bir sorun olduğu için, çocuklarımızı her yere götüremiyoruz. Köylerde haftada bir gün olsun hem bizlere hem çocuklarımıza yönelik eğitimler; bizi mutlu edecektir. İyi bir hizmet ve devamının geleceğine inanıyorum. Düşünen ve hayata geçiren herkese teşekkür ederim” dedi.


İlgili yazılar

Kadıköy’deki Camilerde Ramazan Temizliği

Kadıköy Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Kadıköy’de bulunan 57 camide halı temizliği çalışmaları yapıyor. Ramazanla birlikte başlayan temizlik

Çıray: CHP iktidarında ithal etmeyeceğiz üreteceğiz

CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Türkiye’nin gıda ve tarım ürünü ithalatına yılda 49 milyar lira ödediğini belirterek “Konya’dan daha

Akay: Vurguna, talana, yalana son verelim

CHP Karabük  Milletvekili Adayı Mustafa Akay “7 Haziran talana, vurguna dur deme günüdür” dedi. CHP Karabük Milletvekili Adayı Mustafa Akay, yaptığı

Bir Cevap Yazın