Önce balon sonra köşk…

Önce balon sonra köşk…

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Gününe dikkat çekmek için rengarenk balonları gökyüzüne gönderecek olan kadın muhtarlar, sonrasında da Özden Toker’in daveti üzerine Pembe Köşke gidecekler.
22 Kasım 2014 Cumartesi günü saat 13.00’de Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu’nun muhtarlık binasında bir araya gelecek olan kadın muhtarlar, kadına yönelik şiddete dur demek ve kadının kendisiyle ilgili kararları özgürce alması gerektiğine vurgu yapmak için rengarenk balonları gökyüzüne gönderecek.
Şiddetten uzak kendi kararlarını alabilen eğitimli ve hür düşünebilen kadınların mutlu ve sağlıklı nesiller yetiştirebileceğine inandıklarını belirten Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu, kadınlar üzerindeki her türlü baskının topluma zarar verdiğini baskı altındaki bireylerin toplum hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.
Özgür toplum için balonları gökyüzüne bırakacaklarını belirten Başkan Erenoğlu, baskı ve şiddet toplumların kabusudur, maruz bırakanların maruz kalanlar ile empati yapmalarını diliyoruz” dedi.


İlgili yazılar

Yenimahalle belediyesi hızır gibi

Sosyal belediyeciliğin adresi Yenimahalle, kötü gün dostu olmaya devam ediyor. Halkın her sıkıntısını kendine dert edinen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi

Dünya’nın renkleri Çankaya’da

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, yenilenen galerilerinde 30 ülkeden 80 sanatçının yapıtlarıyla açılan Dünyanın Renkleri sergisi ile sezona iddialı başladı.

Leylekler getirdi dönemi artık kapanmalı

Yenimahalle Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Türkiye’nin kanayan yarası çocuklarda cinsel istismar konusunda vatandaşları uyardı. Batıkent Meydan

Bir Cevap Yazın