Belediyeden Çankaya Evi

Belediyeden Çankaya Evi

Çankaya Belediyesi, Çayyolu, Ümitköy ve Türkkonut’tan başlayarak “Çankaya Evi” projesini uygulamaya koyuyor. Çok amaçlı hizmet merkezleri olarak faaliyet gösterecek bu üç “Çankaya Evi” Belediyenin halka açılan önemli bir kapısı olacak.
Çankaya Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile Yenimahalle Belediyesi’nden bağlanan Çayyolu Bölgesindeki mahallelerde, bölge halkının geniş bir yelpazede yararlanacağı kurslardan belediye işlemlerine kadar birçok hizmet verecek “Çankaya Evi” nin kapılarını açıyor.

21 BRANŞ, BİN 500 KURSİYER…

Farklı branşlarda 21 ayrı kurs düzenlenecek olan Çankaya Evleri toplumun her kademesine hitap edecek. Düzenlenecek olan nakış, tel kırma, mefruşat, resim, ahşap boyama, çini, ebru, takı, temel bilgisayar, işletmenlik, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, satranç, ud, Türk Sanat Müziği, rölyef, bağlama, Türk Halk Müziği, gitar ve piyano kurslarından, yıl sonuna kadar bin 500 vatandaşın yararlanması hedefleniyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi önemli kurum ve kuruluşlardan emekli olmuş, alanında ciddi bir tecrübe ve birikime sahip eğitmenlerin ders verecek olması kurslara ayrı bir değer katıyor.

YANI BAŞINIZDA KÜÇÜK BİR ÇANKAYA BELEDİYESİ…

Çayyolu, Ümitköy ve Türkkonut civarında yaşayan vatandaşlar artık Çankaya Belediyesi ile ilgili işlemlerinin birçoğunu bu merkezlerde gerçekleştirebilecekler. Evlenmek isteyenlerin müracaat edip işlemlerini yapabilecekleri, emlak vergisini yatırmak isteyenlerin sıra beklemeden kolayca yatırabilecekleri ve vatandaşların belediye hizmetleri için istekte bulunabilecekleri yetkili birimler de Çankaya Evi’nin bir parçası olacak.
İç dekorasyonundan mobilyalarına kadar birçok çalışmada sona yaklaşılan Çankaya Evlerinin Ekim ayı içinde tam anlamıyla hazır hale getirilerek hizmete açılması planlanıyor.

ÇANKAYA EVLERİ NEREDE…

Çankaya Evi Ümitköy: 2431. Cadde No: 36 / 3
Çankaya Evi Çayyolu: Çankaya Belediyesi Hizmet Binası, Ahmet Taner Kışlalı
Mahallesi, Bangabandhu Şeyh Macibur Rahman Bulvarı No: 94
Çankaya Evi Türkkonut: Dodurga Mahallesi, Yeşilpark Sitesi No: 58 C – D ​


İlgili yazılar

Köylülerin mermer ocağı direnişi

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’ne bağlı Mahmutoğlu Köyü’nde ormanlık alana kurulması planlanan mermer ocağı için 2 bin 453 ağacın kesilecek olmasına köylüler tepki

Kılıçdaroğlu: Asıl Tehlike Bizi Yönetenlerin…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi’nin ‘Doğru Dürüst Hizmet Yolunda 7’nci Gurur Yılı’ etkinliğine katıldı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat

Eskişehir de çirkin oyun!

Eskişehir’de Odunpazarı Kaymakamlığı, Odunpazarı Belediyesi’nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiralayıp kültür merkezi ve nikah salonu olarak kullandığı tarihi Kurşunlu Külliyesi’nin kapısına

Bir Cevap Yazın