Çankaya’da bayram kutlamaları 27 Ekim’de başlıyor

Çankaya’da bayram kutlamaları 27 Ekim’de başlıyor

Çankaya Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına hazır. 91. Yıl kutlamalarında, Grup Manga, Seksendört ve Nefesli Show Band Çankayalılarla buluşacak.  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, cumhuriyet sevdalısı Ankaralıları kutlamalarda birlikte olmaya davet etti.

Çankaya Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına hazır. Çankaya, 91. yılı kutlamaları kapsamında başta Tunalı Hilmi Caddesi ve Bahçelievler 7. Cadde olmak üzere Türk bayraklarıyla donatılacak.
27 Ekim’de 11.30’da, Çankaya Belediyesi Başkanlık Binası önünde başlayacak ilk etkinlikte, klasik müzikten caza, popüler müzikten balkan müziklerine kadar uzanan geniş bir repertuara sahip olan Nefesli Show Band, 10. Yıl Marşı’nı çalacak. Kutlamada, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen başta olmak üzere tüm belediye personeli hazır bulunacak.

Konserler günü

29 Ekim günü gerçekleşecek kutlamaların ilki ise Kuğulupark’ta. Nefesli Show Band çok sesli müzik çalışmalarını, 11.30’da, Ankaralılar için çalacak. Aynı gün 19.30’da, Anıtpark’ta başlayacak kutlamalarda ise, 2010 Eurovision yarışmasında Türkiye’ye ikincilik kazandıran rock grubu Manga ve Ankaralı dört müzisyenden oluşan Seksendört İngilizce, Türkçe şarkılarıyla sahne alacak. Gece, muhteşem bir havaifişek gösterisiyle son bulacak.

“Çankaya Cumhuriyet’in hafızası olmaya devam edecek”

Cumhuriyetin kalbinin attığı Çankaya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkulu bir şekilde kutlamaya hazırlandıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Dünyada ve özellikle Ortadoğu’da yaşanan trajediler, ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ilkesini şiar edinen Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirasın değerini daha da iyi anlamamızı sağlıyor. Bu ilke sayesinde, yurdumuz, kan gölü bir coğrafyanın içinde olmasına karşın istikrar ve barış içinde” diye konuştu.
Cumhuriyet gibi değerli bir armağanın öneminin farkındalığını artırmak için coşkulu bir kutlama hazırlığı yaptıklarını vurgulayan Taşdelen, “Bu çerçevede Tunalı Hilmi ve Bahçelievler’i Türk bayraklarıyla donatıyoruz. Cumhuriyet sevdalısı Ankaralıları, belediyemizin önünde, 10. Yıl Marşı’nı birlikte söylemeye, coşkumuzu Kuğulupark’ta ve Anıtpark’ta paylaşmaya davet ediyorum” dedi.
Çankaya Belediyesi, cumhuriyetin önemini vurgulayan etkinlikleri yıl içinde sürekli düzenleyerek, cumhuriyetin önemini hafızalarda canlı tutmaya devam edecek. ​


İlgili yazılar

Çocuğun mu var yaşam var

Yenimahalle Belediyesi tarafından “Doğumdan Önce, Okuldan Sonra Çocuklar” başlıklı bir eğitim semineri düzenlendi. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi İlköğretim Bölümü

CHP’li belediyeden Çipras’ a davet mektubu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Yunanistan’da geçen 25 Ocak’taki genel seçimleri, lideri olduğu Syriza ile kazanarak Başbakanlık koltuğuna oturan Aleksis

Kadıköy’de TESAK söyleşileri Doğan Hızlan ile başlıyor

Kadıköy’ün mimarlık ve kültür mirasının değerli bir örneği olan Tarih Sanat ve Edebiyat Kütüphanesi 2014-2015 sezonu 18 Ekim Cumartesi günü

Bir Cevap Yazın