Çankaya’nın şanslı çocukları

Çankaya’nın şanslı çocukları

Çankaya Belediyesi, eylül ayında hizmete girecek 3 yeni gündüz bakımevi ile beraber 11 gündüz bakımevinde 1250 çocuğa okul öncesi eğitimi hizmeti verecek. Gündüz bakımevi sayısı 11 olan Belediye, 3 etüt merkezi ile de okul çağındaki öğrencilere destek vermeye devam edecek.

Çocukların okul öncesi eğitimlerinin verildiği gündüz bakımevi sayısını 11’e çıkaran Çankaya Belediyesi, 1250 çocuğun eğitim hayatının ilk adımlarına ev sahipliği yapacak. Uygun ücretli ve kaliteli hizmetiyle Çankayalılardan büyük ilgi gören Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevleri, bu yıl da çocukların eğitim hayatlarını ilk basamağı olacak. Bu yıla kadar 8 gündüz bakımevi ile hizmet veren Belediye 3 yeni gündüz bakımevi ile daha çok çocuğa ulaşacak.

HER ALANDA EĞİTİM VERİLİYOR

Anne babaların uygun ücretli ve kaliteli olmasından dolayı ilgi gösterdiği Çankaya Belediyesi gündüz bakımevleri, çocukların ruhsal ve fiziksel gelişiminden, sanatsal ve kültürel eğitimlerine kadar geniş bir yelpazede eğitim uyguluyor. Çocuklara resim, seramik, müzik, drama, dans, satranç gibi eğitimlerin verildiği merkezlerde sinema, tiyatro, müze ve tarihi yer gezileri ile de kültürel katkı sağlanıyor. Yıl boyunca aldıkları eğitimi yıl sonu gösteri ve sergilerle taçlandıran çocuklar, ilkokul öğrenim hayatına, sosyal ve kültürel alanda donanmış olarak başlıyorlar.

ÜMİTKÖY VE YAŞAMKENT GÜNDÜZ BAKIMEVİ KAYITLARI SÜRÜYOR

Çankaya Belediyesi’nin gündüz bakımevleri arasına, Bütünşehir Yasası ile dahil olan Çayyolu Bölgesinde bulunan Yaşamkent ve Ümitköy gündüz bakımevleri yeni kayıt almaya devam ediyor. Eylül ayında yeni döneme başlanacak gündüz bakımevlerinde, yeni kayıtlarla birlikte bin 250 çocuk eğitim görecek.


İlgili yazılar

Yaşar: Boyumu Geçecek Suya Girmem

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, hayali projeler ve hayali bütçe ile değil ayağı yere basan, ihtiyaca göre hizmet ürettiklerini belirtti.

Engelleri aşıp üniversiteli oldular

Kurulduğu günden bu yana görme engelli öğrencileri sınavlara hazırlayan Çankaya Belediyesi Engelsiz Dershane, bir dönemi daha gurur ve başarıyla tamamladı.

Seçim öncesi Gökçek klasiği!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi seçim öncesi, sorumluluk alanındaki ilçelerde kanalizasyondan, park yapımına, tarihi eser onarımından turizm bölgelerinin düzenlenmesine kadar  çok

Bir Cevap Yazın