Özkan: CHP toplumsal uzlaşının adresi

Özkan: CHP toplumsal uzlaşının adresi

CHP Parti Meclisi üyesi gazeteci  Tuncay Özkan “Toplumsal uzlaşının tek adresi CHP’dir” dedi. Bakırköy Belediyesinin katkısıyla Memleket Sevdalıları Derneği tarafından düzenlenen “Toplumsal Uzlaşı” söyleşisi Gazeteci Tuncay Özkan, Ressam-Yazar Bedri Baykam ve Gazeteci-Yazar Barış Terkoğlu’nun katılımlarıyla, Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesinde gerçekleştirildi.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy CHP İlçe Başkanı Sait Yücel  Memleket Sevdalıları Derneği Başkan Yardımcısı Fuat Yıldız, Yazar Barış Terkoğlu, Ressam Bedri Baykam ve Gazeteci Tuncay Özkan’ın katıldığı söyleşide Gazeteci-Yazar Barış Terkoğlu, Türkiye’de toplumsal uzlaşmanın Ortaçağ’a ait ırk, din, mezhep kimliği ile değil; emekten, adaletten yana sosyal bir sisteme dayandırılan ortak bir yurttaşlık kültürünü oluşturmaktan geçeceğini ifade etti.

Cumhuriyetin en büyük serveti binalar değil, yetiştirdiği insanlardır” diyen Gazeteci Tuncay Özkan, toplumsal uzlaşının sağlanacağı tek adresin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyledi. Cumhuriyet Halk Patisi Parti Meclis Üyesi olduğu için de gurur duyduğunu söyleyen Özkan, CHP’nin iktidar olması için var gücüyle çalışacağını  sözlerine ekledi.

Ressam Bedri Baykam da iktidarın medyayı ele geçirerek gençleri yanlış yönlendirdiğini belirterek, çok partililiğin oyları böldüğünü Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında uzlaşarak, hep birlikte iktidar kavgasının verilmesi gerektiğini söyledi.


İlgili yazılar

Köylülerin mermer ocağı direnişi

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’ne bağlı Mahmutoğlu Köyü’nde ormanlık alana kurulması planlanan mermer ocağı için 2 bin 453 ağacın kesilecek olmasına köylüler tepki

Vekil köylülerle eylem yaptı!

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam; İzmir’in Urla ilçesine bağlı Birgi Köyü yakınlarına kurulacağı bildirilen taş ocağı ve kırma eleme tesisi

Çankaya sokaklarında hummalı çalışma

Çankaya Belediyesi’ne bağlı ekipler ilçe sokaklarını elden geçirip tek tek onarırken, yeni yol açma ve asfaltlama çalışmaları da devam ediyor.

Bir Cevap Yazın