Yenimahalle belediyesi hızır gibi

Yenimahalle belediyesi hızır gibi

Sosyal belediyeciliğin adresi Yenimahalle, kötü gün dostu olmaya devam ediyor. Halkın her sıkıntısını kendine dert edinen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yangında evleri yanan Kılıç Ailesi ve şiddetli rüzgar nedeniyle evleri hasar gören Perçin Ailesi’nin imdadına yetişti. Mağdur ailelerin evleri, Yenimahalle Belediyesi tarafından baştan sona yenilenirken Yaşar, aileleri evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun diledi.
Ankara Güzelyaka Mahallesi’nde yaklaşık 2 ay önce bilinmeyen bir nedenden çıkan yangında Kılıç Ailesi’nin evleri kullanılamaz hale geldi. Bir kişinin hayatını kaybettiği yangında, Yenimahalle Belediyesi ekipleri mağdur ailenin yaralarını sarmak için harekete geçti. Harabeye dönen müstakil evi, adeta baştan inşa eden ekipler, evin bütün boya, badana ve sıva işlerini yaptı. Kapı, pencerelerinin yanı sıra parkeleri, mutfak dolapları, elektrik ve su tesisatı yenilenen ev, eskisinden daha güzel hale getirildi.
Yenilenen evde Kılıç ailesini ziyaret eden Yaşar, hem incelemelerde bulundu hem de aileye geçmiş olsun dileklerini iletti. Aile fertleri de Yaşar’a kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkürlerini iletti.

Fırtına mağduru aileye ziyaret

Ardından Yakacık Mahallesi’nde yaklaşık 1 ay önce çıkan şiddetli fırtınada evleri hasar gören Perçin Ailesi’ni ziyaret eden Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları inceledi.
Çatısı uçan evde tamir ve tadilat yapan ekipler, evin boya ve badanasını da yenileyerek aileye sağlıklı bir ortam sundu.

Çardakta hoş sohbet

Yenimahalle Belediyesi olarak ilçe sınırlarında çaresiz, yalnız kimse kalmasın diye her derde derman olmaya çalıştıklarını ifade eden Yaşar, “Müşkül durumdaki insanlarımızın yardımına koşmak, dertlerine ortak olabilmek, sıkıntılarına çözüm üretmek sosyal belediyeciliği bir gereğidir” dedi. Yenimahalle Belediyesi, 2013-2014 yılları arasında yangın ve doğal afetlerde zarar gören 16 evin tadilatını üstlenerek ailelerin yardımına koştu.


İlgili yazılar

Dikili tatilcileri bekliyor!

Ege’de tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olan Dikili ilçesi masmavi denizi, kilometrelerce kesintisiz devam eden kumsalında sıralanmış

İşte böyle soyuluyoruz!..

AKP hükümetlerinin kamu kaynaklarını ele geçirme yöntemlerine bir örnek de Gaziantep”de yaşandı. Gaziantep merkez  Şahinbey Belediyesi 5 yıl önce bir giyim

Öğrencilerin verimli bir yaz dönemi geçirmeleri amacıyla bu yıl da yaz okullarını hizmete sunan Yenimahalle Belediyesi, değişik branşlarda verdiği eğitimlerle

Bir Cevap Yazın