Yenimahalle’de bayram temizliği

Yenimahalle Belediyesi, ilçeyi bayrama hazırlamak amacıyla başlattığı temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Yenimahalle genelinde bütün camilerin temizlik ve bakımları yapılırken; bayramda ziyaretçi akınına uğrayacak olan mezarlıklar da temizleniyor.
Camilerde Ramazan hijyeni
Kamu kurumlarına ait alanları bakıma alan belediye ekipleri, ilçede bulunan 250’ye yakın camiyi de bayrama hazır hale getirmek amacıyla yoğun bir mesai harcıyor. Bölgedeki camilerin bakım ve onarımlarını tamamlayan ekipler, camilerin temizlik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Ramazan ayı boyunca daha fazla ziyaret edilen ve teravih namazları kılınan ibadethanelerde, halıların temizliğinden camlarına, abdesthanelerden ayakkabılıklara kadar her yer özel temizlik araçları ile dip köşe temizleniyor.
Mezarlıklar da bakıma alındı
Yenimahalle Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala mezarlıklara yönelik çalışmalarına da hız verdi. Bayramda yapılacak kabristan ziyaretleri öncesi mahalle statüsüne geçen köylerdeki mezarlıkları temizleyen ekipler, yabani otların temizlenmesi, çiçeklerin sulanması ve mezarlık çevrelerinin düzenlenmesini yapıyor, mezarlıklar kuru otlardan ve çöplerden arındırılıyor.
6 noktada büyük temizlik
Yuva Köyü, Karacakaya, İvedik, Yakacık, Susuz, Ergazi Mahallesi’nde bulunan mezarlıkları ve Abalı Baba Türbesi’ni temizleyerek Ramazan Bayramı’na hazır eden belediye, ailelerinin kabrini ziyarete giden vatandaşların da takdirini kazanıyor.
Mezarın etrafında bulunan yabani otları temizleyerek, mezarları sulayan belediye işçileri, mezar alanın temizliğine son derece önem veriyor.
Bayram Yenimahalle’de güzel
Bayram hazırlıklarını yakından takip eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden itibaren camii ve mescitlerimizin bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını belirli periyotlarla yaptık. Ramazan ayı boyunca temizlik çalışmalarımızı artırdık. Yenimahalle halkının Ramazan ayında daha temiz ve sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri, bayramda kabristan ziyaretlerini huzur içinde yapabilmeleri amacıyla ekiplerimiz gece- gündüz çalışıyor” dedi.


İlgili yazılar

Doktor adayları Yenimahalle’de mesleğe adım atacak

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, mezun olmadan Yenimahalle belediyesine bağlı sağlık ocağı kreş ve merkezlerinde mesleğe ilk adımı atacak. Tıp

Çankaya’da halk karar verdi!

Çankaya Belediyesi Çiğdem Mahallesi’nde halka “bu alana ne yapalım” diye sordu. Çiğdem Mahallesi’nde Pazar günü gerçekleştirilen referanduma Çiğdem Mahallesi sakinleri

Evde sağlık hizmeti Çankaya farkı

Çankaya Belediyesi’nin Mart ayı sonunda açtığı Çankaya Halk Sağlığı Merkezi ücretsiz hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Birden fazla alanda hizmet sunan merkezin Evde

Bir Cevap Yazın