İRAN’DAN RUSYA’YA  TAM DESTEK

İRAN’DAN RUSYA’YA TAM DESTEK

Batılı ülkelerin Kırım işgali nedeniyle Rusya’ya ambargo uygulayabileceğini öne sürdüğü bir sırada İran’ın Moskova Büyükelçisi Mehdi Senai’nin Rusya’ya verdiği “Batı’nın ambargolarından korkmayın” mesajı dikkat çekti.

Büyükelçi Senai, Batı’nın İran’a uygulamakta olduğu ambargoların olduğundan daha fazla abartıldığını, Moskova’nın herhangi bir endişe taşımadan Tahran ile ekonomik alanda daha sıkı bir işbirliği sürecine girebileceğini ifade etti.
Rusya’nın Sesi’ne göre, Rusya Bilimler Akademisi bünyesinde faaliyet gösteren Doğu Bilimleri Enstitüsü’nün düzenlediği konferansta konuşan Büyükelçi şunları söyledi:
“Öyle görünüyor ki, ambargoların psikolojik etkisi ve ABD ile Batı’nın uluslararası ekonomik kurumlara yaptığı baskı, bu yaptırımların bizzat kendisinden daha fazla etki yaratmaktadır. Rusya Federasyonu’ndaki ticari ve ekonomik kurumların tamamını İran ile daha sıkı işbirliği yapmaya çağırıyorum. İran’a karşı uygulanmakta olan ambargoların etrafındaki psikolojik atmosfer artık dağılmaya başlamıştır. Umuyoruz ki, dost olan ülkelerimizin ticari ve ekonomik kurumları bu işbirliği sürecinde geride kalmayacaktır.”


İlgili yazılar

6 işçiye ulaşılmaya çalışılıyor

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, madende mahsur kalan 8 işçiden 2′sinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

Diyanet: Günahkar imamın arkasında namaz kılınır!

Diyanet’te skandal bitmiyor. AKP iktidarları döneminde  kamuoyunda tartışılan icraatlara imza atan  Diyanet işleri Başkanlığı Alo fetva Hattı, görevi örnek insan

CHP’li gençlerden metal işçileri için eylemli destek

CHP Gençlik Kolları  Birleşik Metal İş Sendikası üyelerine destek eylemi yaptı. Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız Birleşik Metal-İş

Bir Cevap Yazın