NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmede “nurcular” sorununun ele alındığı bildirildi.
Azeri haber ajansı APA’nın güvenilir kaynağa dayandırdığı habere göre Başbakan Erdoğan, nurcuların her iki ülke için tehlike oluşturduğunu söyledi. Erdoğan, nurcuların Azerbaycan’da ağ kurduğundan duyduğu tedirginliği dile getirdi. Kaynak, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e Azerbaycan’daki nurcularla ilgili listenin sunulduğunu belirtti.
Haberde, “Erdoğan ayrıca potansiyel tehlikenin zamanında önlenmesinin önemini vurguladı” denildi.
İlham Aliyev ve Recep Tayyip Edoğan’ın ortak basın toplantısında da konuyla ilgili sorular yöneltilmişti. Azerbaycan lideri, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine zarar verebilecek tüm güçlerin engellendiğini açıklamıştı. Aliyev, “Birilerin iki dost, kardeş halk arasında nifak sokmasına asla izin vermeyiz” demişti.
Öte yandan Başbakan Erdoğan, ilgili soruya cevaben, ortada bir sıkıntı olduğunu ve her iki ülkeyi rahatsız edecek durum varsa müzakere edileceğini söylemişti.


İlgili yazılar

Buna ne diyecekler ?

Bitlis’in Tatvan İlçesi Geçitbaşı Köyü yakınlarında, telefon direğine bağlanıp PKK’tarafından kurşunlanarak öldürülen Nihat Çaprak cesedi bulundu. Tatvan ilçe merkezine yaklaşık

Akşener: Şerefsizlerle Mücadele Edeceğim

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Meral Akşener kendisine “paralelin adayı” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye çok sert yanıt verdi.

Kim bu hakim ve savcılar?

Yargıda Birlik Platformu tarafından Diyarbakır’da ‘Yargıya karşı oluşan güven bunalımının yeniden tesis edilmesi’ konulu istişare toplantısı düzenlendi.

Bir Cevap Yazın