NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmede “nurcular” sorununun ele alındığı bildirildi.
Azeri haber ajansı APA’nın güvenilir kaynağa dayandırdığı habere göre Başbakan Erdoğan, nurcuların her iki ülke için tehlike oluşturduğunu söyledi. Erdoğan, nurcuların Azerbaycan’da ağ kurduğundan duyduğu tedirginliği dile getirdi. Kaynak, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e Azerbaycan’daki nurcularla ilgili listenin sunulduğunu belirtti.
Haberde, “Erdoğan ayrıca potansiyel tehlikenin zamanında önlenmesinin önemini vurguladı” denildi.
İlham Aliyev ve Recep Tayyip Edoğan’ın ortak basın toplantısında da konuyla ilgili sorular yöneltilmişti. Azerbaycan lideri, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine zarar verebilecek tüm güçlerin engellendiğini açıklamıştı. Aliyev, “Birilerin iki dost, kardeş halk arasında nifak sokmasına asla izin vermeyiz” demişti.
Öte yandan Başbakan Erdoğan, ilgili soruya cevaben, ortada bir sıkıntı olduğunu ve her iki ülkeyi rahatsız edecek durum varsa müzakere edileceğini söylemişti.


İlgili yazılar

Erdoğan İtiraf Etti Erkan Akçay Sordu Hükümet Sessiz Kaldı!

MHP grup başkanvekili Erkan Akçay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın itiraf ettiği “Çözüm sürecinde valilerimiz kendilerine verilen talimat gereği terör örgütlerine

GEZİ İLE İLGİLİ SON GELİŞME

Gezi iddianamesi’ iade edilen savcının üst mahkemeye itirazı reddedildi

Atalay, Gül’ün adaylığı için bakın ne söyledi ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, partisinin Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Atalay’a 11. Cumhurbaşkanı Abdullah

Bir Cevap Yazın