ÖNCE KURS SONRA İŞ

ÖNCE KURS SONRA İŞ

Ekonomik kalkınmaya katkı ve işsizlik sorununa çözüm üretmek amacıyla 18 Temmuz 2011 tarihinde ATO KOSGEB işbirliği ile başlatılnan Girişimci Eğitimi Programı’nda, 2 bin 310 kişi girişimcilik belgesi aldı.

490 GİRİŞİMCİ TİCARETE ATILDI

ATO’nun programına katılarak girişimci belgesi alan katılımcılardan 490’ı kursta öğrendiklerini hayata geçirmek üzere kendi işyerini kurdu ve ticari faaliyetine başladı. ATO’nun ticari hayata kazandırdığı 490 girişimci kurduğu işyerinde bin 42 kişiye de istihdam sağladı.

GİRİŞİMCİYE 30 BİN TL HİBE

ATO’nun girişimcilik programından mezun olarak kendi işyerini kuran girişimcilerden 186’sı da KOSGEB’e başvurarak 30 bin TL hibe desteği sağladı. 290 girişimci ise KOSGEB desteği için başvurdu ve işlemleri halen devam ediyor.

“2014 YILINDA 540 GİRİŞİMCİ YETİŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ”

ATO’nun girişimci yetiştirme programına 2014 yılında da devam edeceğini belirten ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, 2014 yılında 540 girişimci yetiştirmeyi planladıklarını vurguladı.
Girişimci yetiştirme programıyla gençlere balık tutup vermek yerine balık tutmayı öğrettiklerini anlatan Beczi şunları kaydetti:
“KOSGEB’le birlikte girişimci yetiştirme girişimimiz meyvelerini vermeye başladı. Bizim yetiştirdiğimiz 490 girişimcimiz açtığı işyerinde bin 42 kişiye iş verdi. Girişimci sayısı arttıkça istihdam sayısı da artacaktır” dedi.
Ankara’da sağlıklı bir ekonomik yapı içerisinde yeni iş alanları açacak, inovatif ürün ve hizmetlerle ekonomiyi canlandıracak, finansal yapısı güçlü, kurumsallaşmış KOBİ’lere ihtiyaç duyulduğunu anlatan Bezci, şunları kaydetti:
“Sosyal ve ekonomik anlamda son derece hayati işlevleri yerine getiren girişimcilerin desteklenmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, Ankara ekonomisini canlandıracağı gibi istihdama katkı sağlayacaktır.”

“YENİLİKÇİ GİRİŞİMCİLİĞİN TEŞVİK EDİLMESİ ŞART”

Girişimciliğin ekonomik gelişmede önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Beczi, “Bilgiye dayalı ekonomik ortamda ekonomilerin başarıya ulaşması için yenilikçi girişimciliğin teşvik edilmesi şarttır. Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, katma değeri artıran, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir” dedi.


İlgili yazılar

Cemil Çiçek o soru önergesini iade etti!

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Manisa milletvekili Özgür Özel’in “madendeki ricacıların kimler” olduğunun açıklanmasını isteyen soru önergesini iade etti.  Özgür Özel

İnönü’ye kahpe diyen twitti paylaşan Babuşçu’ya Altay’dan” şerefsizsin “

AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, Cumhuriyetin “reklam arası” olduğu şeklindeki büyük tepki çeken Twitter mesajının ardından çok tartışılacak yeni bir

Bu çocuklar sadece gökyüzünü görüyorlar!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 339 çocuğun ceza infaz kurumunda annesinin yanında kaldığını açıkladı.  CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın soru önergesine

Bir Cevap Yazın