AKİT YAZARI KARAKAYA’YA AĞIR İTHAM

AKİT YAZARI KARAKAYA’YA AĞIR İTHAM

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, Yeni Akit Gazetesi Yazarı Hasan Karakaya’ya yazdığı açık mektupta, “Kullandığınız kelimelerden anlaşılıyor ki, yazılarınızı aynanın karşısına geçip kendi utanmaz ve sevimsiz çehrenizi seyrederek kaleme alıyorsunuz. MHP’ye kullandığınız saldırgan, sövgü dolu, edepsiz ve hayasız üslubun hesabı ahirete kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Yalçın, Karakaya’ya hitaben kaleme aldığı açık mektupta, Karakaya’nın 30 Mart yerel seçimlerinden önce girilen kritik virajda “AKP’nin akıbeti hakkında şüpheleri bulunduğu ve iktidar partisinin kapı eşiğinde gelecek endişesine düştüğünü için MHP düşmanlığı dolu yazılarına ara verdiğini” öne sürdü. Karakaya’nın, seçim sonuçları kesinleştikten sonra yeniden MHP’ye dönük saldırılara başladığını belirten Yalçın, şunları dile getirdi:
“O kadar haddinizi aştınız, o kadar ileri gittiniz ki partililerimiz ve mensuplarımız için ‘aptal’ ve ‘enayi’ gibi ifadeler kullanarak hakarete cüret ettiniz. Kullandığınız bu kelimelerden anlaşılıyor ki, yazılarınızı aynanın karşısına geçip kendi utanmaz ve sevimsiz çehrenizi seyrederek kaleme alıyorsunuz. Aslında mensuplarımız için kullandığınız o aşağılayıcı sözlerle hem kendi terbiyesizlik ve ahlaksızlığınızı ortaya koyuyor hem de sıfat ve niteliklerinizi sayıyorsunuz. Sizin gibi sürekli yalan dolan yazmaktan ve AKP methiyeciliğinden mürai suratları tabaklananlar, AKP’yi medya köşkeri haline getirdi. Görülüyor ki, iktidar partisinin elinde sizin gibi işlemeye müsait mebzul miktarda tabaklanmış köşe yazarı ve medya mensubu bulunmaktadır. Yerel seçimlerde partilerin aldığı oylara gelince öve öve ‘yağdanlık başı’ mertebesine yükselmeyi umduğunuz AKP’nin oyları 2011 seçimlerine göre 2 milyon 300 bin kadar eridi. Buna karşılık MHP’nin oyları da 2 milyon 300 binden fazla arttı. MHP, 30 Mart yerel seçimlerinde tarihinin en yüksek oy oranına ulaştı. Ama sizin AKP ampulünden kamaşan gözleriniz bu gerçeği görmüyor, iktidar ulufelerinin tıkadığı kulaklarınız duymuyor. Sizin duyduğunuz yalnızca Başbakan Erdoğan’ın kışkırtıcı çığlığı ile AKP saflarında edindiğiniz menfaatlerin madeni ve ayartıcı sesi… Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanı seçilebilmek için BDP’nin desteğini almak zorunda. Bu durumda AKP’nin oyları daha çok eriyecek. İktidar partisi bunun önüne geçmenin yolunu, MHP’ye saldırıp gardını düşürmekte görüyor. Size verilen ‘MHP’ye her türlü vasıtayla hücum edin’ talimatının hedefi bu ama başarılı olmanız da mümkün değil. Ne iftiralarla, aşağılamalarla, küfürlerle saldırıya geçtiğiniz MHP’nin iktidar yürüyüşünü ne de AKP’nin mukadder düşüşünü engellemeye gücünüz yetmez. Yerel seçim sonuçlarına bakarak kendinizi bir defa daha sağlama aldığınızı zannetmeyiniz. Padişah yerine koyduğunuz hükümetin başının ve partisinin bir gün siyasetten el ayak çekeceğini ve asıl kalıcı siyasi hareketle, MHP ile baş başa olacağınızı unutmayınız. Biliniz ki, MHP’ye karşı kullandığınız saldırgan, sövgü dolu, edepsiz ve hayasız üslubun hesabı ahirete kalmayacak.


İlgili yazılar

Diktatörlüğe Bir adım Daha

YÖK’ün akademik yıl açılışını Saray’da yapacağını açıklamasından sonra HSYK da, hâkim ve cumhuriyet savcısı adaylarının kura törenini, Saray’da yapılacağını duyurdu.

Sigorta Prim Borçlarına Yapılandırma Teklifi

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, bu hafta görüşülmesi beklenen torba tasarıda esnafın uzun süredir talep ettiği prim borçları ve primlerine,

Amatör klüpler üzerinden peşkeş

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Mersin’de amatör spor kulüpleri üzerinden 1 milyon TL’lik usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na

Bir Cevap Yazın