ANA YÜREĞİ NASIL DAYANSIN…

ANA YÜREĞİ NASIL DAYANSIN…

Berkin Elvan bu sabah saat 07.00’de yaşamını yitirdi… İstanbul Okmeydanı’nda Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almak için evden çıktığı sırada başından polisin attığı gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan’ın vefatını ailesi duyurdu. Ailenin Twitter’dan yaptığı açıklamada komada 269 gün geçiren ve 15. yaşına giren Elvan’ın sabah saat 07.00’da yaşama veda ettiği belirtildi.

CENAZE YARIN

Berkin için yarın saat 12.00’de Okmeydanı Cemevi’nde dini tören yapılacak. Yarın 15.00’te de Şişli Meydan’dan Feriköy Mezarlığı’na yürünerek, Berkin son yolculuğuna uğurlanacak.

Gezi eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve polis memuru Mustafa Sarı yaşamını yitirmişti.

POLİS MÜDAHELE ETTİ

Ölüm haberini alan çok sayıda kişi Okmeydanı Hastanesi’nin önünde toplanmaya başladı. kitle beklediği sırada hastane önündeki yoldan 2 zırhlı polis aracının geçtiği fark edildi. Polis otobüslerinin kendileri için gönderildiğini düşünen vatandaşlar polisi yuhalamaya başladı ve yolu kapatarak protesto etti. ‘Katil polis hesap verecek’ şeklinde slogan atan vatandaşlardan bazıları polis aracına taş attı. Polisler de kitlenin etrafına gaz atarak çemberi yardı ve hastaneden ayrıldı. Atılan gazlardan bazıları hastane avlusuna düştü. Atılan gaz bombasıyla yaralanan Ramazan Apaydın’ın şu anda bilinci kapalı.


İlgili yazılar

Ayranı içmeye…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başbakan Erdoğan’ın seçim meydanlarında, televizyon programlarında “Türkiye, IMF’ye 5 milyar dolar borç verecek” açıklamalarını Meclis’e taşıdı.

Kılıçdaroğlu: Bu Ülkeyi Düzde Bulmadık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hem de MHP lideri Bahçeli’ye seslendi. Erdoğan’ın darbe girişimini fırsat çevirme peşinde

YSK: Bismillah faydalı, güzel ve meşru işin başında kullanılır

CHP’li Mahmut Tanal’ın başvurusu üzerine YSK tarafından iptal edilen AKP’nin seçim şarkısı yasağının gerekçesi belli oldu. 298 sayşılı seçim kanunun

Bir Cevap Yazın