ANA YÜREĞİ NASIL DAYANSIN…

ANA YÜREĞİ NASIL DAYANSIN…

Berkin Elvan bu sabah saat 07.00’de yaşamını yitirdi… İstanbul Okmeydanı’nda Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almak için evden çıktığı sırada başından polisin attığı gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan’ın vefatını ailesi duyurdu. Ailenin Twitter’dan yaptığı açıklamada komada 269 gün geçiren ve 15. yaşına giren Elvan’ın sabah saat 07.00’da yaşama veda ettiği belirtildi.

CENAZE YARIN

Berkin için yarın saat 12.00’de Okmeydanı Cemevi’nde dini tören yapılacak. Yarın 15.00’te de Şişli Meydan’dan Feriköy Mezarlığı’na yürünerek, Berkin son yolculuğuna uğurlanacak.

Gezi eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve polis memuru Mustafa Sarı yaşamını yitirmişti.

POLİS MÜDAHELE ETTİ

Ölüm haberini alan çok sayıda kişi Okmeydanı Hastanesi’nin önünde toplanmaya başladı. kitle beklediği sırada hastane önündeki yoldan 2 zırhlı polis aracının geçtiği fark edildi. Polis otobüslerinin kendileri için gönderildiğini düşünen vatandaşlar polisi yuhalamaya başladı ve yolu kapatarak protesto etti. ‘Katil polis hesap verecek’ şeklinde slogan atan vatandaşlardan bazıları polis aracına taş attı. Polisler de kitlenin etrafına gaz atarak çemberi yardı ve hastaneden ayrıldı. Atılan gazlardan bazıları hastane avlusuna düştü. Atılan gaz bombasıyla yaralanan Ramazan Apaydın’ın şu anda bilinci kapalı.


İlgili yazılar

Acaba paralel mi ?

Bu karikatürü ders kitaplarına koyan lise paralel mi ? Friedrichshafen Kentinde yer alan Gymnasium (Lise) okulunda bulunan ve Erdoğan’ı köpek

Davutoğlu oturduğu koltuğun adamı değil

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “Bugünkü açıklamalar, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun oturduğu koltuğun adamı olmadığını gösterdi.” dedi. CHP’li Tekin, muhatap tartışmasını açanın

Başbakan Hakkında Meclis Soruşturması

CHP Başbakan Erdoğan hakkında 17 ve 25 operasyonlarına müdahale ederek adaletin gerçekleşmesini engellediği gerekçesiyle Meclis soruşturması açılması için önerge verdi.

Bir Cevap Yazın