Yenimahalle Belediyesi, Türkiye’de klasik Pazar anlayışına yeni bir boyut kazandıran Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisini görkemli bir törenle hizmete açtı. Pazar yerindeki dağınık alışveriş görüntüsüne son veren belediye, pazar yerini alışveriş merkezi şeklinde inşaederek, haftanın bir günü kullanılan pazar yerini vatandaşların hem alış veriş yapacakları hem de sosyal aktivitelerde bulunacakları Halk Tipi AVM haline getirdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, OSİAD Başkanı Adnan Keskin, CHP il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı törende, geçtiğimiz günlerde 269 gün yoğun bakımda kalarak hayatını kaybeden Berkin Elvan, Okmeydanı’ndaki olaylar sırasında vefat eden Burak Can ve Tunceli’de geçirdiği kalp krizi sonucunda şehit olan polis memuru Ahmet Küçüktağ’da anılarak Kubat Konseri iptal edildi.

Yaşar’a Çetin’den teşekkür

Yenimahalle TUBIL Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisiyle başlayan açılışta binlerce vatandaş, “Yenimahalle seninle” sloganlarıyla Yaşar’ı karşıladı. Açılışta konuşma yapan CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, hizmetlerinden dolayı Yaşar’a teşekkür ederek, “Fethi Başkan birbirinden güzel tesislerle gönlümüzü fethetti” diye konuştu.

‘Yenimahalle’ye borcumu ödemek istedim’

Açılışa katılan coşkulu kalabalığa seslenen Yaşar, “Sadece Yenimahalle tarihinde değil Türkiye’de ilk olan bu tesisin açılışını gerçekleştirmekten onur duyuyorum. 2009’da bana güvendiniz. Ben Yenimahalle’yi iyi biliyorum, Yenimahalleli beni iyi biliyor. Gençliğimin en güzel günlerini geçirdiğim Yenimahalle’ye borcumu ödemek istedim” diye konuştu.

Yenimahalle’nin 5 yılda değişen yüzü

Yenimahalle’nin 5 yılda çok değiştiğini belirten Yaşar, “60 yılda yapılan 40 bin metre kare alan, bunun 30 bin metre karesi de bulunduğum belediye sarayı. 5 yılda 165 bin metre kare alanı Yenimahalle gencine, yaşlısına, engellisine hizmet binası olarak bıraktık. Vatandaşın taleplerini dinliyoruz. Belediyeyi vatandaşımızla birlikte yönetiyoruz. Esnaf dostu Fethi Yaşar’ım ben. Beş dakika boş vaktim olsa Yenimahalle’deyim. Kimisi dede, kimisi abi, kimisi de Fethi diyor. Bundan onur duyuyorum” dedi.

Yenimahalle’de ayrım yok

Belediyeye bugüne kadar hiç siyaseti sokmadığını kaydeden Yaşar,“Kimseyi ayırmadım, ayrıştırmadım. Ben ülkemin kardeşçe yaşayabildiğine inandığım için siyaset yapıyorum” diye konuştu. Pazar yerinin açılışının ardından Yaşar ve misafirler tesisi gezdi.YENIMEK kursiyerlerinin ortaya çıkardıkları ürünlerin sergisini inceleyen Yaşar, eline aldığı fırçayla kursiyerle birlikte ebru yaptı. Sıcak cam atölyesinde camın yapılışını izleyen Yaşar, hayranlığını kursiyeri tebrik ederek dile getirdi.

Yenimahalle Pazarı’nın her anı sergilendi

Ayrıca açılışta Fotoğraf Sanatçısı Mahmut Turgut’un Yenimahalle Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi’nin inşa sürecini anlattığı sergi, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.


İlgili yazılar

FENERBAHÇE’DEN YARGITAY AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Futbol A.Ş., kulübün, şirketin ve bazı yöneticilerin tarafı bulunduğu ve halen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı önünde itirazlarımızı karara bağlamak üzere bulunan ceza dosyası ile ilgili olarak bildirilmiş lehte ve aleyhte her hangi bir karar bulunmadığını bildirdi.

HDP’li Doğan: Araçların yakılmasına karşıyız

HDP’li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, Yeşil Yol Projesiyle ilgili olarak araştırma yaptıracaklarını söyledi. Bakan Doğan  PKK’lılar tarafından araç yakılmasını ise

CHP kamu bankalarından verilen usülsüz kredi ve yapılan işlemlerin araştırlması için meclis komisyonu kurulmasını istedi.

  Ankara – CHP Kahramanmaraş milletvekili ve Çankaya Belediye Başkan aday adayı Durdu Özbolat, kamu sermayeli bankaların  yolsuzluk konusunun en önemli

Bir Cevap Yazın