CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 4 bakan ile ilgili fezlekeleri sümenaltı ettiğini iddia etti.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 4 bakan ile ilgili fezlekeleri sümenaltı ettiğini iddia etti.

 

ANKARA – Kart, “Adalet Bakanı o fezlekelerin altında kalacak” başlıklı yaptığı açıklamada, Adalet Bakanını sert sözlerle eleştirerek, “Kanunsuz emir ve talimatları yerine getiriyor. 4 bakan ile ilgili fezlekeleri sümen altı ediyor. Adalet Bakanı en başta kendi genelgesini ihlal ediyor, deliyor. Bakanlık olarak, kendisine ulaşan fezleke hakkında esasa ve içeriğe dair hiçbir inceleme ve değerlendirme yapmaması gerekirken; Bakanlığın fezleke içeriklerinde oynama ya da tahrifat yaptığı yönünde kaygılar söz konusudur” dedi.

Adalet Bakanı’nı uyaran Kart, şöyle dedi:

“Adalet Bakanı’nı şimdiden uyarıyoruz. Bu yöndeki muhtemel ihlâller mutlaka ortaya çıkacaktır. Bu ihlâllerin üstünün örtülmesi günümüzde artık mümkün değildir. Bu takdirde 4 bakan ile ilgili iddiaların tümünden, Adalet Bakanı da doğrudan sorumlu konumuna gelecektir.”

Kart, Adalet Bakanı’ndan fezlekeleri ivedi olarak TBMM Başkanlığına ulaştırmasını da istedi


İlgili yazılar

Fuatavni’ye göre bürokrasi de karmaşa başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17/25 aralık sürecinde “Sıfırladın mı” sözüyle tarihe geçen oğlu Bilal Erdoğan ile birlikte “gizli kasa” olarak görev yapan

CHP’de “Cumartesi Toplantıları” başlıyor

CHP’de “Cumartesi Toplantıları” başlıyor, ilk toplantıda Türkiye’deki “Yolsuzluk Düzeni” ele alınacak… Parti İçi Eğitimden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan

Güler de istifa etti

Parti yönetimi ve Grup yönetimi tarafından ayrı ayrı disiplin kuruluna verilen CHP İzmir Milletvekili Birgül ayman güler partisinden istifa etti.

Bir Cevap Yazın