CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 4 bakan ile ilgili fezlekeleri sümenaltı ettiğini iddia etti.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 4 bakan ile ilgili fezlekeleri sümenaltı ettiğini iddia etti.

 

ANKARA – Kart, “Adalet Bakanı o fezlekelerin altında kalacak” başlıklı yaptığı açıklamada, Adalet Bakanını sert sözlerle eleştirerek, “Kanunsuz emir ve talimatları yerine getiriyor. 4 bakan ile ilgili fezlekeleri sümen altı ediyor. Adalet Bakanı en başta kendi genelgesini ihlal ediyor, deliyor. Bakanlık olarak, kendisine ulaşan fezleke hakkında esasa ve içeriğe dair hiçbir inceleme ve değerlendirme yapmaması gerekirken; Bakanlığın fezleke içeriklerinde oynama ya da tahrifat yaptığı yönünde kaygılar söz konusudur” dedi.

Adalet Bakanı’nı uyaran Kart, şöyle dedi:

“Adalet Bakanı’nı şimdiden uyarıyoruz. Bu yöndeki muhtemel ihlâller mutlaka ortaya çıkacaktır. Bu ihlâllerin üstünün örtülmesi günümüzde artık mümkün değildir. Bu takdirde 4 bakan ile ilgili iddiaların tümünden, Adalet Bakanı da doğrudan sorumlu konumuna gelecektir.”

Kart, Adalet Bakanı’ndan fezlekeleri ivedi olarak TBMM Başkanlığına ulaştırmasını da istedi


İlgili yazılar

DİSK Cumhurbaşkanı Adayları

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, herkesin cumhurbaşkanı olabilecek bir kişi arzu ettiklerini belirterek, “koşulları taşıyan çok kişi var” dedi.

3 BİN 478 GİZLİ KAMERA ELE GEÇİRİLDİ

İzinsiz dinleme ve görüntü çekip şantaj yapmanın en kolay yapıldığı ülkemizde son on yılda 3 bin 478 gizli kamera ele geçirildi.

Bingöl: 5 Ocak’ta ahlak oylaması yapılacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 5 Ocak’a bırakılan Meclis Soruşturma Komisyonundaki Yüce Divan oylamasının aynı zamanda bir ahlak oylaması olduğunu

Bir Cevap Yazın