CHP Konya milletvekili Atilla Kart, Yasin El Kadı’nın Türkiye’de yaptığı her işten Başbakan Erdoğan’ın bilgisi olduğunu ve bizzat korunduğunu söyledi.

CHP Konya milletvekili Atilla Kart, Yasin El Kadı’nın Türkiye’de yaptığı her işten Başbakan Erdoğan’ın bilgisi olduğunu ve bizzat korunduğunu söyledi.

CHP Konya milletvekili Atilla Kart Yasin El Kadı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ekonomik Suçlar bürosunca yetkisizlik kararı ile Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı ve MASAK’a gönderilen evrakların akıbetinin belli olmadığını söyledi. Kart “Yasin el kadı AKP tarafından korunuyor” dedi.

ANKARA – CHP Konya milletvekili Atilla Kart, Yasin El Kadı’nın Türkiye’de yaptığı her işten Başbakan Erdoğan’ın bilgisi olduğunu ve bizzat korunduğunu söyledi.

Bilal Erdoğan ile El Kadı’nın ortağı Usame Kutub’un görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Kart; 7 temmuz 2006 tarihinde aralarında Yasin El Kadı, Mehmet Fatih Saraç, Mustafa Latif Topbaş, İbrahim Halit Çizmeci, H.Cüneyd Zapsu ve arkadaşlarının bulunduğu toplam 8 kişi hakkında ; Karaparanın aklanmasının önlenmesi ve vergi usul yasalarında sahtecilikten suç duyurusunda bulunduklarını anımsattı. Kart İstanbul Cumhuriyet Savcılığının ekonomik suçlar bürosunun yetkisizlik kararı ile evrakı Şişli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiğini ancak evrakın akıbetinin belli olmadığını açıkladı.

Olayın peşini bırakmadıklarını belirten Kart “, Gelir İdaresi İstanbul Bölge İdaresi Başkanlığı Denetim Grup Müdürlüğünün MASAK’a ( Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı gönderilen yazının akıbeti de belli değildir.

Yasin El Kadı ve Arkadaşları öteden beri AKP Hükumeti tarafından özel olarak himaye edilmektedir” dedi.

Atilla Kart 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ortaya çıkan bulgulara göre, El Kadı’nın Başbakan’ın oğlu ile de çok yakın ve özel ticari ilişkiler içinde olduğunu belirterek “Bu ilişkilerin tümünden de Başbakan’ın bilgisi , icazeti ve dahli vardır. İmar ilişkileri ve devlet nüfuzunun kötüye kullanılması suretiyle gerçekleştirilen ilişkiler söz konusudur. Başbakan’ın, 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasına neden böylesine panik ve gözü kara bir şekilde müdahale ettiği bu gelişmelerden anlaşılmaktadır” diye konuştu.


İlgili yazılar

Akay: Karabük bu kez CHP diyecek

7 Haziran’da yapılan genel seçimlere CHP listesinin ikinci sırasında milletvekili adayı olarak katılan Mustafa Akay 1 kasım seçiminde, “Karabük bu

AKP’de yeni yönetim belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müdahele ederek değiştirdiği ve yarısı kendi adamlarından oluşan AKP’nin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesi belli oldu. 50

IŞİD’in attığı havan topları Nusaybin’e düştü!

Mardin’in Nusaybin ilçesine komşu olan Suriye’nin Kamışlı kentine bağlı Tılhamis köyünde IŞİD ile YPG güçleri arasındaki şiddetli çatışmalar sürüyor. IŞİD

Bir Cevap Yazın