CHP Konya milletvekili Atilla Kart, Yasin El Kadı’nın Türkiye’de yaptığı her işten Başbakan Erdoğan’ın bilgisi olduğunu ve bizzat korunduğunu söyledi.

CHP Konya milletvekili Atilla Kart, Yasin El Kadı’nın Türkiye’de yaptığı her işten Başbakan Erdoğan’ın bilgisi olduğunu ve bizzat korunduğunu söyledi.

CHP Konya milletvekili Atilla Kart Yasin El Kadı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ekonomik Suçlar bürosunca yetkisizlik kararı ile Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı ve MASAK’a gönderilen evrakların akıbetinin belli olmadığını söyledi. Kart “Yasin el kadı AKP tarafından korunuyor” dedi.

ANKARA – CHP Konya milletvekili Atilla Kart, Yasin El Kadı’nın Türkiye’de yaptığı her işten Başbakan Erdoğan’ın bilgisi olduğunu ve bizzat korunduğunu söyledi.

Bilal Erdoğan ile El Kadı’nın ortağı Usame Kutub’un görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Kart; 7 temmuz 2006 tarihinde aralarında Yasin El Kadı, Mehmet Fatih Saraç, Mustafa Latif Topbaş, İbrahim Halit Çizmeci, H.Cüneyd Zapsu ve arkadaşlarının bulunduğu toplam 8 kişi hakkında ; Karaparanın aklanmasının önlenmesi ve vergi usul yasalarında sahtecilikten suç duyurusunda bulunduklarını anımsattı. Kart İstanbul Cumhuriyet Savcılığının ekonomik suçlar bürosunun yetkisizlik kararı ile evrakı Şişli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiğini ancak evrakın akıbetinin belli olmadığını açıkladı.

Olayın peşini bırakmadıklarını belirten Kart “, Gelir İdaresi İstanbul Bölge İdaresi Başkanlığı Denetim Grup Müdürlüğünün MASAK’a ( Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı gönderilen yazının akıbeti de belli değildir.

Yasin El Kadı ve Arkadaşları öteden beri AKP Hükumeti tarafından özel olarak himaye edilmektedir” dedi.

Atilla Kart 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ortaya çıkan bulgulara göre, El Kadı’nın Başbakan’ın oğlu ile de çok yakın ve özel ticari ilişkiler içinde olduğunu belirterek “Bu ilişkilerin tümünden de Başbakan’ın bilgisi , icazeti ve dahli vardır. İmar ilişkileri ve devlet nüfuzunun kötüye kullanılması suretiyle gerçekleştirilen ilişkiler söz konusudur. Başbakan’ın, 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasına neden böylesine panik ve gözü kara bir şekilde müdahale ettiği bu gelişmelerden anlaşılmaktadır” diye konuştu.


İlgili yazılar

Çocuklar 11 yaşında çete lideri oluyor.

Güvenlik görevlilerinin çocukları zehirleyen sentetik uyuşturucu satışının önlenmesi için yaptığı operasyonlar korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı.  Operasyonlarda yakalanan çocukların bir

ÇOCUK GELİN SORUNU KANGREN OLDU

Çocuk yaşta resmi nikahla evlendirilen kızların oranı 2013 yılında yüzde 3 oldu. Çocuk yaşta resmi nikahla evlendirilen 16-17 yaş grubu

Mimarlar Odası iptal davası açtı!

Ankara Mimarlar Odası, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ‘Saray’a devredilmesi kararına sert tepki gösterdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin olağanüstü toplantısında görüşülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın

Bir Cevap Yazın