CHP’Lİ VEKİLE ÖDÜL

CHP’Lİ VEKİLE ÖDÜL

İngiltere’de faaliyet gösteren Ulusal Laik Derneği, “insan hakları savunucusu” olarak nitelediği CHP’li Şafak Pavey’yi, İrwin Ödülü olarak da bilinen “Yılın Laiği” Ödülüne layık gördü.

Ulusal Laik Derneğince yapılan açıklamada Şafak Pavey’ye, İrwin Ödülü Cumartesi günü düzenlenen bir yemek sırasında ana muhalefet partisi İşçi Partisi’nin gölge dışişleri bakanı Kerry McCarthy tarafından takdim edildiği bildirildi.

İrwin Ödülü, Ulusal Laiklik Derneğince her yıl önceki yılda laikliğe en büyük katkı yaptığı düşünülen kişilere veriliyor.
Açıklamada Pavey için “Uluslararası alanda insan hakları, Türkiye’de kadın ve azınlık hakları ile insani yardım ve barış tesis için yaptığı çalışmalardan dolayı tanınıyor” deniliyor ve Pavey’le Beyaz Saray tarafından 2012 yılında “Cesaret Simgesi Kadın” Ödülünün verildiği de anımsatılıyor.


İlgili yazılar

1 milyon 300 bin esnaf kepenk kapattı!

“AKP 13 yıllık iktidarında esnaf ve sanatkârın mevzuattan kaynaklanan sorunlarını ve ağır mali yüklerini hafifletmediği gibi; bu kesimi büyük perakende

Varsa öyle bir sözüm açıklasın

Başbakan Erdoğan, AKP kongresinde ”Paradan 6 sıfır atılırsa Taksim’de eşek gibi anıracağını söyleyen köşe yazarları vardı. Hala kendisinin anırmasını bekliyoruz”

Balbay kurultay sonuna kadar izinli!

CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıklayan İzmir milletvekili ve Cumhuriyet Yazarı Mustafa Balbay,  ocak ayı sonuna kadar  izin istedi. İşte

Bir Cevap Yazın