CHP’Lİ VEKİLE ÖDÜL

CHP’Lİ VEKİLE ÖDÜL

İngiltere’de faaliyet gösteren Ulusal Laik Derneği, “insan hakları savunucusu” olarak nitelediği CHP’li Şafak Pavey’yi, İrwin Ödülü olarak da bilinen “Yılın Laiği” Ödülüne layık gördü.

Ulusal Laik Derneğince yapılan açıklamada Şafak Pavey’ye, İrwin Ödülü Cumartesi günü düzenlenen bir yemek sırasında ana muhalefet partisi İşçi Partisi’nin gölge dışişleri bakanı Kerry McCarthy tarafından takdim edildiği bildirildi.

İrwin Ödülü, Ulusal Laiklik Derneğince her yıl önceki yılda laikliğe en büyük katkı yaptığı düşünülen kişilere veriliyor.
Açıklamada Pavey için “Uluslararası alanda insan hakları, Türkiye’de kadın ve azınlık hakları ile insani yardım ve barış tesis için yaptığı çalışmalardan dolayı tanınıyor” deniliyor ve Pavey’le Beyaz Saray tarafından 2012 yılında “Cesaret Simgesi Kadın” Ödülünün verildiği de anımsatılıyor.


İlgili yazılar

Davutoğlu: Partimizin itibarını sarsanları…

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında parti disiplin kurulunu çalıştıracaklarını açıkladı.

Kuyumculara kıyak!

Kuyumculuk sektöründe kredi kartına taksitli satışlar başlıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Resmi Gazete’de bugün yayımlanan yönetmelik değişikliğinde, kuyumculukta

Emniyet’te Büyük İhraç

FETÖ operasyonları kapsamında emniyet genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 12 bin 801 polis ihraç edildi. 81 ilde yapılan soruşturma sonucunda

Bir Cevap Yazın