Cumhurbaşkanı Gül şaşırdı!

Cumhurbaşkanı Gül şaşırdı!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güvenlik toplantısının ses kaydının yayınlanmasına ilişkin, “Devletin en önemli güvenlik bürokrasisinin başındaki kişilerin bir araya geldiği bir toplantının takip edilmesi, dinlenmesi çok büyük bir cüretkarlık ve bu devletin güvenliğine dönük bir casusluk faaliyetidir” dedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı sonrasında gazetecilerin güvenlik toplantısının ses kaydının yayınlanmasına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Devletin güvenlik bürokrasisinin başındaki kişilerin bir araya gelerek tedbirleri konuştukları toplantının takip edilmesinin, dinlenmesinin ve izlenmesinin çok büyük bir cüretkarlık olduğunu belirten Gül, yapılan dinlemenin devletin güvenliğine dönük bir casusluk faaliyeti olduğunu belirtti. Gül, “Tamamen devlet güvenliği ile ilgili bir konudur ve toplantıda bulunanlar devlet güvenliği ile ilgili devlet bürokrasisinin en üstündeki insanlardır. Dolayısıyla bu kesin kes büyük bir cürettir hiç görmediğimiz bir şekilde ve bir casusluk faaliyetidir. Devletin hiçbir zaman müsamaha edemeyeceği bir olaydır, bununla ilgili hem Müsteşarla hem Sayın Bakanla hem Sayın Başbakan ile görüştüm; ne gerekiyorsa yapılacak. Bu faaliyeti kimler düşündü, kimler organize etti, kimler katıldı, kimler katkı verdi ve kimler yaptı mutlaka ortaya çıkartılacaktır. En üst seviyedeki devlet bürokrasisinin, profesyonellerin bir araya gelip, bize yapacakları tavsiyeleri oturup konuştukları toplantılardır bu toplantılar. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Muhakkak bu işe bulaşanlar, katkı verenler kimlerse ortaya çıkartılacak ve kanunların emrettiği şekilde, en şiddetli şekilde de cezalandırılacaktır” dedi.


İlgili yazılar

AĞAOĞLU’NDAN TÜRBAN BAŞVURUSU

Çankırı’nın Eldivan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan Yüksek Seçim Kurulu’na türban başvurusu yapıldı. Seçimlerin tarafsızlık içinde etki altında kalınmadan yapılması, görevli

AOÇ kararında gözler koruma kurullarına çevrildi

Mimarlar odası Ankara Şubesi AOÇ’deki plan iptalinden sonra, dayanaksız duruma düşen Kaçak Saray, Ankapark ve yolların peşini bırakmıyor. Mimarlar Odası

HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü, AKP’nin “provokasyon olarak algılanan eylemler gerçekleştirdiğini” savundu. Kürkçü, “Fezlekelerin görüşüleceği gün Meclis’te olacağız” dedi ve Türkiye’nin mali açıdan “haydut devlet” olduğunu iddia etti.

Bir Cevap Yazın