Haberal ve Köktürk ÇATES direnişçileriyle

Haberal ve Köktürk ÇATES direnişçileriyle

CHP Zonguldak Milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Haberal ve  Ali İhsan Köktürk, Zonguldak’tan gelerek Ankara Kurtuluş Parkı’nda ÇATES’in özelleştirilmesine karşı mücadele veren işçileri ziyaret ederek destek verdi. ÇATES’in özelleştirilmesinin sadece ÇATES’te çalışan işçiler için değil, Zonguldak için büyük bir yıkım olacağını ifade ederek yanlarındaki sendika başkanlarıyla birlikte, ÇATES’in özelleştirilmesinden sorumlu daire başkanıyla görüştüler.

Özelleştirmeden sorumlu daire başkanını ÇATES’in TTK ve Zonguldak için önemini anlatan, özelleştirmeden sonra ithal kömüre kadar gidecek sürecin bir yıkım süreci olduğunu belirten Haberal ve Köktürk daha sonra tekrar ÇATES işçilerini ziyaret ederek sürecin hukuki takipçisi olacaklarını da belirtti.

 

 


İlgili yazılar

Yeni Anayasa İçin O STK’lara Soruldu!

Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun dağılmasının ardından AKP’nin TBMM Başkanlığı’na tek başına sunması beklenen yeni anayasa taslağında partili başkanlık formülünün yer alacağı

Gökçek: Tarık Akan hakkında dava açtı

Ünlü Sanatçı Tarık Akan hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek’e “hakaret” ettiği iddiasıyla dava açıldı.

GÜL’ÜN YAPTIĞI SKANDALDIR

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, İnternet Yasasını onaylayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü eleştirerek, “Bu bir bakkal hesabı. Kayserili tüccar hesabıyla ülke yönetilmez” dedi.

Bir Cevap Yazın