Kanal 7 televizyonunda, kendisine yönelik ‘İrancı’ iddialarına da 11-12 yıldır İran’a hiç gitmediğini söyleyerek yanıt veren Atalay, şunları söyledi:
Şu günlerde bakıyorsunuz, dinlemeler, şantajlar yani burası bir korku merkezi, karanlık bir merkez. Bu bir sadece paralel yapı olayı değil. Dışarısı, içerisi hepsi birleşmiş. Özellikle 2011’in 2’nci yarısından itibaren, 2012-2013’te sayıları artık milyonun üzerine çıkan dinlemeler var. Bütün bunlar görülecek, bütün bunların hesabı sorulacak. Yurtdışına çıkan var, burada olan var, hepsi çalışılıyor, hepsi hemen hemen tespit edildi, bütün bunlar yürüyor. Ses kayıtlarının hiçbir kıymeti kalmadı. Onları yapacaklar varsa görecekleri de vardır. Ne ortaya çıkarmak istiyorsa herkes çıkarsın, hiçbir şeyden endişemiz de korkumuz da yok.

YOLSUZLUK İDDİALARINA İLİŞKİN

Hiçbir dosya kapanmaz ama adaletli yargı sürecinde eğer yanlış yapan varsa cezasını görür, eğer bunlar komploysa onlar da ortaya çıkmış olur. Bütün bunlar yargının elinde inceden inceye dokunacak, eğer hata yapan varsa cezasını da görecek. Bundan hiç kimsenin tereddütü olmasın. Yanlışın, haramın, adaletsizliğin arkasında asla durmayız.

ERGENEKON TAHLİYELERİNE İLİŞKİN

Tahliyeler bir beraat değil, sadece tutuksuz yargılanma, yani dava devam ediyor. Onların mahkemede aldıkları cezalar belli, bu temyize gidecek ve ondan sonra kesinleşecek, herkes cezasını çekecek. Davanın açıldığı 2007 yılından beri eklemelerle giderek karmaşık ve kim suçlu, kim suçsuz ayırt edilemez hale geldi. Aslında o dava kendi başına bir rezalet.


İlgili yazılar

Validebağ’da polis barikatına bayrak

Cumhurbaşkanı ve hükümetten sonra AKP’li belediyeler de mahkeme kararlırını uygulamıyor. AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen cami inşaatına

MECLİS 26 MART’DA AÇILACAK MI?

CHP, MHP, BDP ve bağımsız milletvekillerine 26 Mart tarihinde fezlekelerin okunması için Meclis’te olmaları için çağrıda bulundu.

Özel yaşama ilişkin husus…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Meclis’te yumrukla saldıran Orhan Övet ile ilgili olarak CHP’li Umut Oran’ın verdiği soru önergesi, Adalet

Bir Cevap Yazın