Kılıç Balyoz davası eylemcileri ile görüştü

Kılıç Balyoz davası eylemcileri ile görüştü

Balyoz Davası’nda yargılanan subayların avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol’un tutuklu yakınları ve avukatların da katılımıyla Anayasa Mahkemesi önünde sürdürdüğü adalet nöbeti 3. gününde de devam ediyor.
Mahkeme önünde devam eden nöbette bugün önemli bir gelişme yaşandı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç; Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, İzmir Casusuluk Davası ve Balyoz Davası avukatlarından Murat Ergün, Balyoz Davası avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol ve istifa eden Amiral Atilla Kezek’ten oluşan bir heyet ile görüştü.

Haşim Kılıç görüşmede “Çok yoğun bir şekilde çalışıyorduk. Çalışmaya da devam edeceğiz. ” dedi ve en kısa sürede kararın verileceğini ifade etti. Görüşmeye katılan avukatlar ise gerekli mesajın istenen yerlere ulaştığını söyledi. Görüşmenin Haşim Kılıç’ın resmi davetiyle gerçekleşmediği belirtildi. Edinilen bilgilere göre Haşim Kılıç ve eylemcileri aracılar buluşturdu.

AVUKATLAR AÇIKLAMA YAPTI

Avukatlar Anayasa Mahkemesi’nin önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İlk olarak avukat Murat Ergün konuştu. Haşim Kılıç ile görüşmelerinin detaylarına değinen Ergün şunları söyledi:

“Görüşmenin konusu Adalet nöbetiydi. Bu görüşme sayesinde sayın Başkan’a hassasiyetimizi ilettik. Sayın Başkan’dan konuya dair ‘bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hasasiyetle devam edileceğini’ öğrendik.
Gürültü nedeniyle şikayetler aldık. Adalet nöbetimizi devam ettirmeye karalıyız. Ancak eylemimizi sessiz bir şekilde sürdüreceğiz.”Murat Ergün’den sonra eylemi başlatan Şule Nazlıoğlu Erol konuştu. “Bu davada kullanılan delillerin kumpas olduğuna dair, sahte olduğuna dair hükümet yetkililerin açıklamaları vardı. Hükümet kanadından yeniden yargılanma konusunda adım atılmasını bekliyorum. Eylemimizi bundan sonra sessiz bir şekilde sürdüreceğiz.” dedi.


İlgili yazılar

Balbay: Binali Yıldırım İzmirliler’e yalan söyledi!

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay toplu açılış adı altında 9 Mayıs’ta  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptırılan 626 tesisin nerede olduğuna ilişkin

Bu gemide çalışan işçiler ölecek!

Aytun Çıray parçalanmak üzere Aliağa’ya getirilen Kuito isimli radyoaktif maddeler ve petrol artıkları taşıyan gemiyi TBMM gündemine taşıdı. Çıray, içinde

Gölbaşı’nda 17 Polis Şehit Oldu

Darbeciler savaşta bile bombalanmayan TBMM’ye bomba attı. Milletvekillerinin Genelkurul salonunda olduğu anda atılan bomba sonucu bazı polisler ve meclis görevlilerinin

Bir Cevap Yazın