ÖZDEMİR: “BÜROKRATLAR DA CİDDİYE ALMIYOR SİZİ”

ÖZDEMİR: “BÜROKRATLAR DA CİDDİYE ALMIYOR SİZİ”

 

Hakimler savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yasa teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulunda hatalı işlem yapılmasına rağmen görüşmeyi sürdüren başkan vekili Sadık Yakut’un “hukuk tanımazlığı” TBMM Başkanlık Divanında tartışıldı. TBMM Başkanı Çiçek, “bu konu bürokratların önünde tartışılacak bir konu değil” dedi.

ANKARA – TBMM Başkanı Cemil Çiçek Başkanlığında toplanan Başkanlık Divanında Başkan vekili Sadık Yakut’un önceki gün yapılan HSYK Yasa teklifi görüşmeleri sırasındaki tutumu şikayet konusu oldu.

CHP’li idare Amiri Malik Ejder Özdemir Teklifle ilgili olarak gelen kağıtlarda 19 yerde hata olmasına rağmen oturumu yöneten Başkanvekili Sadık Yukut’un görüşmeler devam etmesini eleştirdi.

Yakut’un da hazır bulunduğu toplantıda Özdemir, Başkan Cemil Çiçek’e “Genel kurulda artık Meclis bürokrasisi de sizleri ciddiye almıyor. Teklifle ilgili olarak 19 yerde hata olduğunu belirledik, bunun düzeltilmesini istedik, bütün partilerin grup başkanvekillerinin tamamı sizi temsil eden Sadık Yakut’u uyardı, ama o dinlemedi yanlışta ısrar etti. Bu gayri ciddiliğe artık bir son verilmeli” dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Ejder’in eleştirileri üzerine, divanda bulunan bürokratların önünde tartışmanın doğru olmadığını belirterek “Bu başkanlık divanını konusu değil” yanıtı verdi.

CANLI BOMBA ZEYİD ASLAN

Toplantıda TBMM’de bomba arama ve önleme yönetmeliği konuşulurken CHP ve MHP’li Divan üyeleri , yaptığı olaylarla gündemden düşmeyen AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslanı gündeme getirdi. Sivas Milletvekili Malik Özdemir, “Asıl canlı bomba genel kurulda. Sürekli küfür eden kavga çıkaran olay yaratan Zeyid Aslan’la ilgili ne gibi bir girişimde bulundunuz. Ayrıca komisyon toplantılarının da sürekli kamera kaydının bulunmasında fayda var” dedi. AKP’li divan üyeleri kamera kaydına karşı çıkarken, Başkan Çiçek, Zeyid Aslan’la ilgili olarak değerlendirmede bulunmadı.

Divan toplantısında Konya ve Erzurum’da Kültür Bakanlığı Milli Saraylar Genel Müdürlüğüne ait iki tarihi binanın restorasyonu için il özel idarelerine 10 milyon lira aktarılması kabul edildi. TBMM’nin Yalova’daki sosyal tesislerinin tadilatı için de üç kişilik bir teknik ekip görevlendirilmesi benimsendi.

 


İlgili yazılar

Bakanlık Gökçek’i korumaya aldı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Melih Gökçek için Atatürk Orman Çiftliği’nde yargı kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle yaptığı suç duyurusu İçişleri Bakanlığı’ndan döndü.

Anayasa Mahkemesi, “yasa dışı silahlı örgüte üye olmak” suçundan 3 yıl 11 ay ile 4 yıl 1 ay tutuklu kalan başvurucuların tutukluluklarının makul süreyi aştığını belirtti.

Ankara – Anayasa Mahkemesi, ilgili ve yeterli olmayan gerekçelerle tahliye taliplerinin reddedilmesini hak ihlali olarak değerlendirdi. Yüksek Mahkeme, başvuruculara tazminat ödenmesine

Yüksekdağ: Kapımız sonuna kadar açık

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Koalisyon için tüm partilere kapımız sonuna kadar açık. Türkiye çoğulculuğa uygun bir hükümet yapısı

Bir Cevap Yazın