ÖZDEMİR: “BÜROKRATLAR DA CİDDİYE ALMIYOR SİZİ”

ÖZDEMİR: “BÜROKRATLAR DA CİDDİYE ALMIYOR SİZİ”

 

Hakimler savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yasa teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulunda hatalı işlem yapılmasına rağmen görüşmeyi sürdüren başkan vekili Sadık Yakut’un “hukuk tanımazlığı” TBMM Başkanlık Divanında tartışıldı. TBMM Başkanı Çiçek, “bu konu bürokratların önünde tartışılacak bir konu değil” dedi.

ANKARA – TBMM Başkanı Cemil Çiçek Başkanlığında toplanan Başkanlık Divanında Başkan vekili Sadık Yakut’un önceki gün yapılan HSYK Yasa teklifi görüşmeleri sırasındaki tutumu şikayet konusu oldu.

CHP’li idare Amiri Malik Ejder Özdemir Teklifle ilgili olarak gelen kağıtlarda 19 yerde hata olmasına rağmen oturumu yöneten Başkanvekili Sadık Yukut’un görüşmeler devam etmesini eleştirdi.

Yakut’un da hazır bulunduğu toplantıda Özdemir, Başkan Cemil Çiçek’e “Genel kurulda artık Meclis bürokrasisi de sizleri ciddiye almıyor. Teklifle ilgili olarak 19 yerde hata olduğunu belirledik, bunun düzeltilmesini istedik, bütün partilerin grup başkanvekillerinin tamamı sizi temsil eden Sadık Yakut’u uyardı, ama o dinlemedi yanlışta ısrar etti. Bu gayri ciddiliğe artık bir son verilmeli” dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Ejder’in eleştirileri üzerine, divanda bulunan bürokratların önünde tartışmanın doğru olmadığını belirterek “Bu başkanlık divanını konusu değil” yanıtı verdi.

CANLI BOMBA ZEYİD ASLAN

Toplantıda TBMM’de bomba arama ve önleme yönetmeliği konuşulurken CHP ve MHP’li Divan üyeleri , yaptığı olaylarla gündemden düşmeyen AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslanı gündeme getirdi. Sivas Milletvekili Malik Özdemir, “Asıl canlı bomba genel kurulda. Sürekli küfür eden kavga çıkaran olay yaratan Zeyid Aslan’la ilgili ne gibi bir girişimde bulundunuz. Ayrıca komisyon toplantılarının da sürekli kamera kaydının bulunmasında fayda var” dedi. AKP’li divan üyeleri kamera kaydına karşı çıkarken, Başkan Çiçek, Zeyid Aslan’la ilgili olarak değerlendirmede bulunmadı.

Divan toplantısında Konya ve Erzurum’da Kültür Bakanlığı Milli Saraylar Genel Müdürlüğüne ait iki tarihi binanın restorasyonu için il özel idarelerine 10 milyon lira aktarılması kabul edildi. TBMM’nin Yalova’daki sosyal tesislerinin tadilatı için de üç kişilik bir teknik ekip görevlendirilmesi benimsendi.

 


İlgili yazılar

O fabrikaları Ruslar kurmuştu!

Türkiye ile Rusya arasındaki gerginlik sürerken Sözcü yazarı Yılmaz Özdil iki ülke arasındaki ticari ilişkiyi  değerlendirdiği bir yazı yazdı. Türk

Adını İslam yaptı yargılanmaktan kurtuldu

Giresun Bulancak’ta Yüksekokul Yaptırma Derneği üzerinden yolsuzluk yapanlar dernek adını İslami Bilimler Fakültesi yaptırma Derneği olarak değiştirdikten sonra yargılanmaktan kurtuldu.

IŞİD kaçırdığı çocukların önce beynini yıkıyor

Ankara’nın Altındağ ilçesinde oturan 14 yaşındaki T.Ö.Y., geçen mayıs ayında işe gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. İddiaya göre; T.Ö.Y., sosyal medya

Bir Cevap Yazın