ÖZDEMİR: “BÜROKRATLAR DA CİDDİYE ALMIYOR SİZİ”

ÖZDEMİR: “BÜROKRATLAR DA CİDDİYE ALMIYOR SİZİ”

 

Hakimler savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yasa teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulunda hatalı işlem yapılmasına rağmen görüşmeyi sürdüren başkan vekili Sadık Yakut’un “hukuk tanımazlığı” TBMM Başkanlık Divanında tartışıldı. TBMM Başkanı Çiçek, “bu konu bürokratların önünde tartışılacak bir konu değil” dedi.

ANKARA – TBMM Başkanı Cemil Çiçek Başkanlığında toplanan Başkanlık Divanında Başkan vekili Sadık Yakut’un önceki gün yapılan HSYK Yasa teklifi görüşmeleri sırasındaki tutumu şikayet konusu oldu.

CHP’li idare Amiri Malik Ejder Özdemir Teklifle ilgili olarak gelen kağıtlarda 19 yerde hata olmasına rağmen oturumu yöneten Başkanvekili Sadık Yukut’un görüşmeler devam etmesini eleştirdi.

Yakut’un da hazır bulunduğu toplantıda Özdemir, Başkan Cemil Çiçek’e “Genel kurulda artık Meclis bürokrasisi de sizleri ciddiye almıyor. Teklifle ilgili olarak 19 yerde hata olduğunu belirledik, bunun düzeltilmesini istedik, bütün partilerin grup başkanvekillerinin tamamı sizi temsil eden Sadık Yakut’u uyardı, ama o dinlemedi yanlışta ısrar etti. Bu gayri ciddiliğe artık bir son verilmeli” dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Ejder’in eleştirileri üzerine, divanda bulunan bürokratların önünde tartışmanın doğru olmadığını belirterek “Bu başkanlık divanını konusu değil” yanıtı verdi.

CANLI BOMBA ZEYİD ASLAN

Toplantıda TBMM’de bomba arama ve önleme yönetmeliği konuşulurken CHP ve MHP’li Divan üyeleri , yaptığı olaylarla gündemden düşmeyen AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslanı gündeme getirdi. Sivas Milletvekili Malik Özdemir, “Asıl canlı bomba genel kurulda. Sürekli küfür eden kavga çıkaran olay yaratan Zeyid Aslan’la ilgili ne gibi bir girişimde bulundunuz. Ayrıca komisyon toplantılarının da sürekli kamera kaydının bulunmasında fayda var” dedi. AKP’li divan üyeleri kamera kaydına karşı çıkarken, Başkan Çiçek, Zeyid Aslan’la ilgili olarak değerlendirmede bulunmadı.

Divan toplantısında Konya ve Erzurum’da Kültür Bakanlığı Milli Saraylar Genel Müdürlüğüne ait iki tarihi binanın restorasyonu için il özel idarelerine 10 milyon lira aktarılması kabul edildi. TBMM’nin Yalova’daki sosyal tesislerinin tadilatı için de üç kişilik bir teknik ekip görevlendirilmesi benimsendi.

 


İlgili yazılar

O İddia TBMM Gündemine Taşındı

Yeniçağ gazetesi Yazarı Ahmet Takan’ın isim vermeden yazdığı iddia ortalığı karıştırdı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun

Ankara’ya Deniz geldi!

İklim değişikliği bütün ülkeyi etkilerken, bu değişiklikten en çok zarar görenler ise alt yapısı nüfusuna oranla gelişmeyen kentler oldu. İşte

HSYK’DA KUZU VE KURT HİKAYESİ

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, Kurul’un toplanmaması için üyelere mesaj attığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, “Herhangi bir üyeye toplantıya katılmayın şeklinde mesaj gönderdiğim veya telkinde bulunduğumun ispatlanması halinde derhal görevimden istifa etmeye hazırım. Aksi halde iddia sahibinin aynı şeyi yapmasını beklemek en doğal hakkımdır” dedi.

Bir Cevap Yazın