Özdil: Başbakan kara propoganda yapıyor

Özdil: Başbakan kara propoganda yapıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün katıldığı “Ayrı Coğrafyalarda Aynı İmza” töreninde Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil ve Posta Gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan’ı hedef aldı.

Başbakan Erdoğan’ın sözleri ile ilgili Yılmaz Özdil ve Yazgülü Aldoğan açıklamada bulundu.

KASITLI İFTİRA KAMPANYASI”

Yılmaz Özdil Odatv’ye şunları söyledi:

“Kasıtlı, bilinçli bir iftira kampanyası bu. Kendi söyledikleri lafları bize mal ediyorlar. Orada insanları öldürdüler. Şimdi bunu kapatmak için kara propoganda yapıyorlar. Önce iftira atıyorlar, sonra kendini “savun” diyorlar. Ergenekon’da, Balyoz’da, Askeri Casusluk Davası’nda da aynısını yaptılar. Sizin için de ne yalanlar yazmışlardı. Hapise attılar sizi, sonra bu yalanlara karşı kendini “savun” dediler. Bir merkezden yönetiliyor tüm bunlar.”

ORTALIĞI BULANDIRMAK VE DİKKATİ DAĞITMAK İÇİN KARA PROPAGANDA”

Yazgülü Aldoğan da Odatv’ye konuşarak şunları söyledi:

“Soma’da yaşanan insanlık faciasının kamuoyunda yarattığı kötü etkiyi silmek, gerçeği sorgulayan gazetecilerin üzerine gitmek, ortalığı bulandırmak ve dikkati başka yöne çekmek için yürütülen bir kara propagandanın kurbanı seçildim. Saldırı ve karalamanın, sadece işçilerle ilgili attığım bir tweet yüzünden değil Türkan Saylan’ın ölüm yıldönümünü anmak için yazdıklarımdan sonra başlaması ayrıca ilginç. Aldığım hakaret içeren yüzlerce tweet’in hemen hepsi AKParti üyelerinden geliyordu. Bundan ötürü pısıp korkacak değilim.

Ancak şimdi sizden duyduğum Başbakan Erdoğan’ın da bu kampanyaya katıldığı gerçeği Türkiye Cumhuriyeti’nin artık bir demokrasi olmaktan çıktığı anlamına gelir. Başbakan, satın aldırarak içeriğini değiştirdiği, yazarlarını attırdığı medyayla yetinmedi, bağımsız kalmış tek medya grubu olan Doğan Medyasına da başta sahiplerini tehdit ederek kimin çalıştırılıp kimin atılacağını tayin etmeye kalkıyorsa soyunduğu cumhurbaşkanlığı görevinde sadece Resmi Gazete yayınlanması yeterli olacaktır.

Şehitlik sözüne gelince:Bu kelimenin anlamını bir şehit kızı olarak en iyi ben bilirim. Şehidin arkasından ağlanmaz, şehite üzülünmez, şehit neden öldü diye sorgulanmaz. Yapılmak istenen bu ve buna hayır dedim. O madenciler şehit değil, ekmek parası peşinde çırpınırken vahşi kapitalizmin kurbanı olmuş işçilerdir ve ben onların haklarını her koşulda savunmaya devam edeceğim.”

Kaynak: odatv.com


İlgili yazılar

Kışlalı’nın katledilişinin 15 yıl dönümü!

Türkiye’nin aydınlık yüzü, Atatürkçülüğün en büyük savunucularından Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın karanlık güçler tarafından katledilişinin yıldönümü. 21 ekim 1999’da

Bahçeli: Pis ve Büyük Bir Oyun Oynanıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli  10 temmuz tarihinde yapılacağını açıkladıkları kurultayın yargı kararı nedeniyle şimdilik imkansız olduğunu söyledi Türkiye ile

İnce: Cumhuriyetin Başkenti Ortadoğu’nun Başkenti Oldu

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce  Güvenpark katliamının Reyhanlı’dan başlayan katliamlar serisi istihbarat ve güvenlik alanındaki basiretsizliğinin sonucu olduğunu söyledi. İnce,

Bir Cevap Yazın