Savcılıktan Aytaç Durak’a “beraat” istemi

Savcılıktan Aytaç Durak’a “beraat” istemi

ANKARA – Adana Özel Yetkili, 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki, 73 sanıklı çete davasında Savcı, Aytaç Durak için Beraat istedi. Ancak iddianamede Özel Yetkili Savcı Durak için “örgüt yöneticisi” olmaktan 19 yıl hapis cezası talep etmişti. Davanın dünkü duruşmasında Savcı, diğer sanıklar hakkında ise suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları, örgüte üye oldukları, İhaleye fesat, rüşvet alıp verme, tehdit, adam yaralama gibi çeşitli suçlardan hapis cezaları istedi.

Çete davasında Savcı bir şahsın kaldırımda fotoğrafının çekilmesi ve yayınlanması nedeni ile “özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan” 2 yıl, “3 adet reklam panosu billboardların kiralanması” suçundan 3 yıl ve “evinde birkaç mermi bulundurmak suçundan” 1 ay hapsi istenen Aytaç Durak’ın bu iddiaların tümünden “Beraat” etmesi gerektiğini bildirdi.

Durak “Özel hayatın gizliliği ihlal” iddiasıyla ilgili, şahsın şikayette bulunmadığını, bu suçun takibi şikayete bağlı suçlardan olduğunu belirterek beraat talep etmişti. Reklam panolarının kiralanması konusunda Danıştay’ın kendisi hakkındaki soruşturmayı kaldırdığını kanıt gösteren Durak, evinde bulunan silah ve mermilerin ise “ruhsatlı” olduğunu kaydetmişti.

Aynı Mahkemede Durak’ın görevden uzaklaştırılmasına neden olan iddialarda bulunan Mustafa Tuncel hakkında 40 yıla kadar, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın yeğeni Cengiz Dinçer hakkında 3 yıl 6 ay, Vekil Zihni Aldırmaz’ın Genel Sekreter yardımcısı Ferat Yüksel için 14 yılla kadar hapis cezası istendi. Duruşma karar için ertelendi.

-DURAK İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA SESLENDİ: “23. UZATMAYI VERİN TARİHE GEÇİN!”

Aytaç Durak hakkında beraat istenmesine ilişkin tepkisini şöyle dile getirdi:

“Hakkımda dört yılda 86 müfettişle suç bulamayan İçişleri Bakanlığı, acze düşmüş ve çaresizlik içerisinde böyle komik iddialarla suç oluşturmaya çalışmıştır. Kaldı ki; suç olsa dahi yargı kararı olmadan, seçilmiş bir belediye başkanı görevden uzaklaştırılamaz. İçişleri Bakanlığının her iki ayda bir bu tip davaları gerekçe yaparak Başkanı görevden uzak tutması, milli iradenin Adana’da hiçe sayıldığını göstermektedir. Muhtemelen, bu ay 23’üncü uzatmayı da Bakanlık vererek, demokratik hiçbir ülkede olmayan yargısız infazıyla 4 yıl önce AKP İl Başkanının sözünü haklı göstererek, tarihe geçecektir.


İlgili yazılar

Pkk’dan Sonra IŞİD

Dinci teröristlere, kafa kesenlere sırf aynı mezhepten oldukları için kucak açtılar. Onlar da dönüp bizi vurdu ALNINI ÖPTÜRDÜ… Esad’a karşı

AKP’nin çılgın projesi transfer oldu!

Hükümet her seçim öncesi gündeme bir çılgın proje getiriyor. Bunlardan bir tanesi de 2012 yerel seçim öncesi açıklanan ve şimdiye

IŞİD kaçırdığı çocukların önce beynini yıkıyor

Ankara’nın Altındağ ilçesinde oturan 14 yaşındaki T.Ö.Y., geçen mayıs ayında işe gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. İddiaya göre; T.Ö.Y., sosyal medya

Bir Cevap Yazın