TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

Gezi eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeğinin yol açtığı yaralanmadan sonra 269 gün komada kalan ve hayata veda eden Berkin Elvan için dün ölümünün 40. günü nedeniyle verilen yemeğin ardından bugün de saat 11.00′de, 2 kişi Taksim Cumhuriyet Anıt’ına ekmek bırakmak istedi. “Ekmeği bırakıp çıkacağız” diyen 2 genç, anıt çevresinde erken saatlerde önlem alan polisin engeline takıldı. Gençler ekmeği bırakmak için ısrar edince gözaltına alındı. Beyoğlu Polis Merkezi’ne götürülen 2 genç gözaltı sırasında “Berkin Elvan ölümsüzdür” şeklinde slogan attı.

2 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Daha sonra Taksim Cumhuriyet Anıtı’na gelerek ekmek bırakmak isteyen 2 vatadaş da gözaltına alındı. Polisin anıt çevresindeki güvenlik önlemi ise devam ediyor.


İlgili yazılar

Can ve Erdem’e 5 Yıl Hapis!

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Can Dündar’ 5 yıl 10, Ankara Temsilcisi Erdem Gül’e ise  5 yıl hapis cezai verildi.

Bahçeli: Erdoğan muhatabım değil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hükümet kurma görevini vermeden önce parti liderleriyle ayrı ayrı görüşme planına MHP lideri Devlet Bahçeli’den yanıt geldi. CNNTürk’e

Gök: TUS sınavında eski yönteme neden dönülüyor ?

CHP’li Gök Doktorların, TUS sınav yönteminde değişiklik yapılıp klasik yönteme dönülmesinin çok şaşırtıcı olduğuna dikkat çekti. Konuyu meclis gündemine taşıyan

Bir Cevap Yazın