TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

TAKSİM’DE BERKİN ELVAN GÖZALTILARI

Gezi eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeğinin yol açtığı yaralanmadan sonra 269 gün komada kalan ve hayata veda eden Berkin Elvan için dün ölümünün 40. günü nedeniyle verilen yemeğin ardından bugün de saat 11.00′de, 2 kişi Taksim Cumhuriyet Anıt’ına ekmek bırakmak istedi. “Ekmeği bırakıp çıkacağız” diyen 2 genç, anıt çevresinde erken saatlerde önlem alan polisin engeline takıldı. Gençler ekmeği bırakmak için ısrar edince gözaltına alındı. Beyoğlu Polis Merkezi’ne götürülen 2 genç gözaltı sırasında “Berkin Elvan ölümsüzdür” şeklinde slogan attı.

2 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Daha sonra Taksim Cumhuriyet Anıtı’na gelerek ekmek bırakmak isteyen 2 vatadaş da gözaltına alındı. Polisin anıt çevresindeki güvenlik önlemi ise devam ediyor.


İlgili yazılar

İkisinden biri yalan söylüyor

Yolsuzluk ve rüşvet aldıkları gerekçesiyle haklarında başlatılan soruşturma sonucu istifa eden AKP’li 4 eski bakandan ikisi MeclisSoruşturma Komisyonu’na  ifade verdi.

Türkiye İkna Edildi Operasyon Başlıyor

Suriye’nin kuzeyindeki Rojava bölgesinde YPG’nin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri, IŞİD’in elinde olan ve Türkiye sınırına yakın Menbıc kentini almak

Gazeteci Necati Doğru’ya Erdoğan’a hakaretten ceza

İktidar tarafından açılan dava sonucugazeteci yargılamada ilk üç içinde yer alan Türkiye’de bir gazeteci daha hapse mahkum oldu. Sözcü Gazetesi

Bir Cevap Yazın