TÜRKİYE BERKİN İÇİN AYAKTA

TÜRKİYE BERKİN İÇİN AYAKTA

İstanbul’daki Gezi Parkı gösterileri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için ODTÜ’de düzenlenen gösteriye polis müdahalede bulundu.
Berkin Elvan’ın ölümünün ardından birçok kentte çeşitli eylemler yapılmaya başlandı. Ankara’da eylemlerin bir adresi ise ODTÜ oldu. ODTÜ yerleşkesinde toplanan bir grup, A1 kapısından yürüyüşe geçerken Eskişehir Yolu’nun bir bölümünü trafiğe kapattı.
Yürüyüşlerini sürdürmek isteyen grubun önüne çıkan güvenlik güçlerinin uyarısına rağmen dağılmayan gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale de bulundu.
ODTÜ’den yürümek isteyen kalabalık gruba polis müdahalesi devam ediyor.  Ankara’da Hacettepe, İstanbul Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi 9 Eylül ve Çukurova Üniversitesi başta olmak üzere çok sayıda üniversitede eylem başladı.

 


İlgili yazılar

İran : ‘Yeni Osmanlıcılık’dan, vahabilik’den kültürümüzü koruyacağız

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yunusi,  İran kültür coğrafyasında yaşayan herkesin  İranlı olduğunu, bu yönüyle kendi korumalarının altında olduğunu ifade ederek, ”

Çam: FETÖ’den Ders Çıkarmadınız!

Kadın polislere türban serbestisine CHP İzmir Milletvekili Musa Çam sert tepki gösterdi. Çam, yönetmeliğin devleti İslamlaştırma projesinin parçası olduğunu söyledi.

Kaçak mercedesleri vekillere satmışlar

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerince yapılan ön hazırlıkla ilgili adli soruşturma başlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen

Bir Cevap Yazın