Yarbay ağbey’den iki yüzlü siyasete isyan

Yarbay ağbey’den iki yüzlü siyasete isyan

Çözüm süreci adı altında yürütülen görüşmeler sürerken terör örgütünün her tarafta örgütlenip-silahlanmasına göz yuman iktidarın “süreci buzdolabına” koyduk açıklamasından sonra başlayan çatışmada onlarca insan yaşamını yitirdi. En son Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde cuma gecesi Ayvalık Jandarma Karakolu’na roketatar ve otomatik silahlarla saldıran PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye’de binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazede şehit Yüzbaşı Alkan’ın yarbay ağabeyi Mehmet Alkan, kardeşinin 32 yaşında ve memleket sevdası ile yanıp tutuştuğunu belirterek çözüm sürecini savaş sürecine çeviren siyasetçilere isyan etti.

SARAYLARDA 30 KORUMAYLA GEZİYORLAR

Hükümete yönelik tepkilerin artması üzerine namazı hızla kıldıran imam helallik almadı. Namazın  ardından tabutun başına gelen ağabey Yarbay Mehmet Alkan şehit kardeşine “Ali’m” diye seslendi ve hırsından şapkasını çıkarıp bağırarak, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor” diye bağırdı.

Askerler tarafından omuzlara alınan şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın tabutu taşınırken ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan bu kez , “Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git” diye haykırdı. Güçlükle sakinleştirilen şehit ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, cenazenin defnedileceği mezarlığa polis otosunda götürüldü.

Binlerce  kişinin teröre lanetleyen sloganları eşliğinde Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenazesi, Garnizon Şehitliği’nde göz yaşları arasında toprağa verildi.


İlgili yazılar

İçişleri Bakanı Muammer Güler, ülkede bulunan yabancıların Türk vatandaşı olmadıklarından seçme ve seçilme hakkına sahip olmadıklarını bildirdi.

Ankara – İçişleri Bakanı, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın, “Yerel seçimler öncesinde sığınmacıların oy kullanma hakkı olacak mı?” şeklindeki soru önergesine

Fuatavni: TSK tuzağa çekilmeye çalışılıyor!

Twitter ünlüsü Fuatavni Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na İran’dan bir “Bioenerji” uzmanı getirtildiğini iddia etti. Fuatavni isim vermeden “Parselci” olarak tanımladığı Ankara Büyükşehir Belediye

Büst kırılırken kameralar kapatıldı mı?

PKK’nın ilk silahlı eylemini gerçekleştiren  militan grubunun sorumlusu Mahzum Korkmaz’ın heykelinin kaldırılymasından sonra terör örgütü üyeleri Atatürk’ün büst ve heykellerini

Bir Cevap Yazın