YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaşın iradesine sahip çıkmak istediğini vurgulayarak, “Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının ‘hiç kimse endişe etmesin’ demesi bizim için teminattır” açıklamasında bulundu.
Yavaş, CHP Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Yavaş, bir gazetecinin “YSK karar verecek, son durum nedir?” şeklindeki soru üzerine ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların sonuçlanmaya başladığını belirterek, “Bunlar sonuçlandıktan sonra, olumlu, olumsuz karara göre tahmin ediyorum her karşı taraf hem bizler il seçim kurulu nezdinde itiraz edeceğiz. Ancak seçimlerle, itirazlarımızla ilgili başka şeyler de var. Bunların hepsini derleyip toparlıyoruz” diye konuştu.
Amaçlarının Ankara’nın kendi iradesine sahip çıkması olduğunun altını çizen Yavaş, şunları kaydetti:
“Çünkü YSK’nın önünde toplananlara diğer seçim kurullarının önünde toplananlara baktığınız zaman partili olarak ifade edilemeyecek şekilde vatandaş. Ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaş, insan orada toparlanmış ve iradesine sahip çıkmak istiyor. Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının söylediği ‘hiç kimse endişe etmesin, gayet güzel değerlendireceğiz’ demesi bizim için teminattır, umarım öyle olur.
Şu anda değerlendiriliyor. İlçede itiraz edilen her gerekçeyi tek tek ele alacak ve sonuçlandıracak. Onun için 246 tane yerden, 246 cevap gelecek şu anda.”
Yavaş ayrıca “Yeni gerekçeler olabilir dediniz, seçimin sonucunu değiştirebilecek gerekçeler mi?” sorusuna da “olabilir” yanıtını verdi.


İlgili yazılar

Arsalar TCDD’ye TCDD Varlık Fonu’na

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na tam 8 milyon 446 bin 706 metrekare alanlı 593 taşınmaz  devredildikten sonra TCDD Türkiye Varlık Fonu’na

Milletvekilliğimi yakarım ulan!

CHP’nin grup önerisi üzerine kürsüde konuşan AKP Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın “millilik”tartışması yaşadığı CHP’lilere, “Tok karnına her sabah İstiklal Marşı

559 gazeteci işten çıkarıldı, 62 bin internet sitesi yasaklandı

Çağdaş Gazeteciler Derneği Ankara Şubesi Türkiye’nin 2014 yılı basın özgürlüğü raporunu yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, genel Başkan

Bir Cevap Yazın