YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

YAVAŞ’TAN SAĞDUYULU AÇIKLAMA

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaşın iradesine sahip çıkmak istediğini vurgulayarak, “Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının ‘hiç kimse endişe etmesin’ demesi bizim için teminattır” açıklamasında bulundu.
Yavaş, CHP Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Yavaş, bir gazetecinin “YSK karar verecek, son durum nedir?” şeklindeki soru üzerine ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların sonuçlanmaya başladığını belirterek, “Bunlar sonuçlandıktan sonra, olumlu, olumsuz karara göre tahmin ediyorum her karşı taraf hem bizler il seçim kurulu nezdinde itiraz edeceğiz. Ancak seçimlerle, itirazlarımızla ilgili başka şeyler de var. Bunların hepsini derleyip toparlıyoruz” diye konuştu.
Amaçlarının Ankara’nın kendi iradesine sahip çıkması olduğunun altını çizen Yavaş, şunları kaydetti:
“Çünkü YSK’nın önünde toplananlara diğer seçim kurullarının önünde toplananlara baktığınız zaman partili olarak ifade edilemeyecek şekilde vatandaş. Ailecek, çoluk, çocuk her görüşten vatandaş, insan orada toparlanmış ve iradesine sahip çıkmak istiyor. Bunu göz ardı edemeyiz. YSK başkanının söylediği ‘hiç kimse endişe etmesin, gayet güzel değerlendireceğiz’ demesi bizim için teminattır, umarım öyle olur.
Şu anda değerlendiriliyor. İlçede itiraz edilen her gerekçeyi tek tek ele alacak ve sonuçlandıracak. Onun için 246 tane yerden, 246 cevap gelecek şu anda.”
Yavaş ayrıca “Yeni gerekçeler olabilir dediniz, seçimin sonucunu değiştirebilecek gerekçeler mi?” sorusuna da “olabilir” yanıtını verdi.


İlgili yazılar

Türkiye’nin 3. kadın valisi

Resim gazetede yayınlanan Valiler kararnamesinde Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya Sinop’a Vali olarak atandı. Çetinkaya Türkiye’nin üçüncü kadın valisi oldu.

Tayyar: İktidar boşluk kabul etmez. Ya millet ya zillet

Erken genel seçimi savunan AKP’lilerin başında gelen Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin kapatılmasına ilişkin iptal kararı vermesinin ardından

Pekşen: Oğan Anayasal Suç İşlemiştir!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan’ın ‘Yeni bir devlet kuruyoruz’ açıklamasının

Bir Cevap Yazın