YENİ TÜR CEZAEVLERİ YOLDA

YENİ TÜR CEZAEVLERİ YOLDA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, farklı cinsel tercihleri olan hükümlü ve tutukluların barındırılması amacıyla müstakil bir ceza infaz kurumu yapımı için başlatılan proje çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Bozdağ, hükümlü ve tutukluların kuruma girişlerinde farklı cinsel eğilimleri olduklarını beyan etmeleri durumunda, alınan sağlık raporu ile aynı durumda olan hükümlü ve tutuklular ile birlikte koğuşlarda barındırıldığını söyledi. Adalet Bakanı, bu uygulamanın esas amacının farklı cinsel eğilimleri olanları korumak ve güvenliklerini sağlamak olduğunu belirterek şöyle dedi:
“Ayrıca farklı cinsel eğilimleri olan hükümlü ve tutuklular ceza infaz kurumlarında ortak kullanım alanı ve sosyal faaliyetlere çıkartılırken diğer hükümlü ve tutuklular ile bir araya gelmeyecek şekilde, planlama yapılmakta, farklı cinsel tercihleri olan hükümlü ve tutukluların barındırılması amacıyla müstakil bir ceza infaz kurumu yapımı için başlatılan proje çalışmaları devam etmektedir.”


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: AKP düşüş sürecine girdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AKP’nin düşüşü sürecine girdiğini belirterek  “Kimi getirir koyarlarsa koysunlar, AKP düşüş sürecine girmiştir. Biz listeleri hazırlarken

Özel: Bütün dokunulmazlıklar kaldırılsın

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP’li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı çıktı. Özel “Vekillerin beyaz Toroslara bindirip götürülmesini doğru bulmayız. Bütün

Bahçeli: Ne çektiysek yapay kahramanlardan çektik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın “Biz hayat boyu doğalgazla yaşamadık. Bu millet çileye alışık bir millettir”

Bir Cevap Yazın