YENİMAHALLE’DE KADINLARA ÖZELPROJE

YENİMAHALLE’DE KADINLARA ÖZELPROJE

Geçen 5 yılda YENİMEK Meslek Edindirme ve Hobi Kursları ile binlerce kadının boş zamanlarını daha verimli geçirmelerini ve birer meslek sahibi olmalarını sağlayan belediye, kadınlar matinesi, kültür gezileri, konser, tiyatro gibi pek çok etkinlikle kadınların hayatına anlam kattı. Yeni dönemde ise 5 yıldızlı kadın merkezlerinin kapılarını Yenimahalleli hanımların hizmetine açmaya hazırlanan belediye, Çiğdemtepe ve Turgut Özal mahallelerine Kadın Merkezi inşa edecek.

Aile bütçesine kadın desteği

Her ayrıntı düşünülerek inşa edilecek kadın merkezlerinde kadınların kendini geliştirebilecekleri, meslek edinebilecekleri kursların yanı sıra sportif, sanatsal ve kültürel çalışmalarını yapabilecekleri mekanlar yer alacak.

Bu merkezlerde kadınların aile bütçelerine katkıda bulunmaları amacıyla el emeği göz nuru ürünlerin satılabileceği satış birimleri de yer alacak.

Annelerin gözü arkada kalmayacak

Öte yandan Yenimahalle Belediyesi’nin yeni dönemde hizmete açacağı kreşler sayesinde çalışan annelerin gözü arkada kalmayacak.

Okul öncesi eğitimin öneminin bilinci ile çocuklara sıcak bir ortam hazırlayan Yenimahalle Belediyesi 80’inci Yıl Anaokulu,  Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Gündüz Bakım Evi, Batıkent ve Çayyolu Kreşleri ile çalışan ebeveynlere de kolaylıklar sağlıyor. 2014-2019 yılında da eğitim alanında yeni projelere imza atmaya hazırlanan belediye, Barıştepe Kreşi ve Ergazi Kreş’ini de Yenimahallelilerin hizmetine açacak.


İlgili yazılar

Aranan intihar bombacısı Konya’da bulundu

Güvenlik Kuvvetlerinin yurt çapında  eş zamanlı olarak IŞİD ve PKK’ya yönelik olarak başlattığı operasyonda sırasında Konya’da bir kadın intihar bombacısı

Sırra Süreyya Önder özerklik için öğlen “var” akşam “yok” dedi

HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “Taslakta özerklik var” sözlerinin çarpıtıldığını savunarak “Taslakta özerklik diye bir başlık yok” dedi. HDP milletvekili

Ankara ve İstanbul’u sel aldı

İklim değişikliğinin sonucu olarak değerlendirilen düzensiz yağmur yağışı, hayatı zora sokuyor

Bir Cevap Yazın