FESATIZ BİZ ÇOK FESAT

Çok mutlu bir ülkenin mutlu halkıyız biz.

Mutsuz olanlar aramızdaki küçük bir azınlık. Bu da zaten kimsenin umurunda değil.

Dünyanın en demokrat Başbakanı bizde. Kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmiyor ülkemizde.

İsteyen rakıyı sulu içiyor, isteyen ayran… Başbakanımız milli içkimizin bira değil rakı olduğunu bilmese de, içki ile içecek arasındaki farkı da bilmediği için Türk kahvesine büyük bir haksızlık olsa da, olsun…

Her köşe başında ayran içebilirsiniz.
Ancak rakı içebilmek için gizli-saklı bir mekân bulmak gerekiyor.

Dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz bizim ülkemizde. Kılık kıyafet hiç sorun değil. Okullarda kıyafeti serbest bıraktık, 12-13 yaşında kızlar başlarını kapatıp ya da tırnaklarını ojeleyip gidiyorlar okula. İkincisi tercihimiz değil, disiplin kuralları var. Ama merak etmeyin mahalle baskısı yok.

Sadece uçaklarımızda hosteslerimizin kırmızı-pembe ruj sürmesi yasak. Sarışın olmaları yasak. Ama zaten vatandaşımız öyle kolay kolay uçağa binemiyorki, hostesi nerede görecek değil mi? Kaygılanmayın yani, sıra size gelmez. Biri çıkıp, “öğretmenler ruj süremez” demez örneğin.

Bayramlar huzur içinde kutlanıyor ülkemizde… Ancak sadece dini bayramlar ve Nevruz.
Misal Kutlu Doğum Haftası var ülkemizde. Dünyada bir tek bizde kutlanır. Peygamber efendimizin doğumunu minnetle, dualarla hafta boyunca kutlarız. Kimse karışmaz. Meydanları doldurur şeriat sloganları atabiliriz. O kadar özgürüz yani…

Ancak sakın aynı döneme denk gelen ve dünyada sadece bizim çocuklarımıza armağan edilmiş olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamaya kalkışmayın. Sokaklara falan çıkmayın, Anıtkabir’e yürümeye teşebbüs etmeyin, Atatürk posterleri açmayın, Türk bayrakları dalgalanmasın. Hem ne canım öyle kapıya, cama, balkona asıyorsunuz bayrakları, hem de Atatürk resimli bayrakları, çevre kirliliği yaratıyorsunuz. Biz her türlü kirliliğe karşıyız.

Sakın olaki 1 Mayıs’ı falan kutlamaya kalkmayın. Zaten dışardan ithal, anlamsız bir bayram 1 Mayıs dediğiniz. İşçi ve emekçi kalmadıki memleketimizde bayramı olsun.

Ama illa kutlayacağız diyorsanız, az kaldı sevgili emekçiler, sabırlı olursanız gelecek yıl terörist APO aktivist sıfatıyla İstanbul’a girer. APO ile müzakereye alışkın polis, konuşa konuşa Taksim’in yolunu açar.
Böylece fırsattan istifade emekçiler de 1 Mayıs’ta Taksim’de buluşur.


İlgili yazılar

HİKARİ OE VE “ÜSTÜN YETENEKLİLER”

Kenzaburo Oe Japon Edebiyatının Nobel Ödüllü yazarlarından biri. Kitapları Türkçe dâhil dünyanın belli başlı dillerine çevrilmiş durumda. Şu günlerde ben

CHP’de 2015’e Senaryo Kuranlar

CHP’de işler iyi gitmiyor. Hafta içi yapılan grup başkanvekilliği seçimleri önemli sonuçlar doğurdu. Olağanüstü Kurultay’da, Kılıçdaroğlu’na seçimi TBMM Grubu kazandırdı.

Parsellemek fıtratlarında var

Ankara’nın nefes alabildiği bir tek ormanı kaldı. ODTÜ ormanı. Hemen yanında Bilkent Üniversitesi’ne doğru uzanan bir yeşil alan daha var.

Bir Cevap Yazın