GÜNAH ÇIKARMAK İÇİN ÇOK GEÇ

Ecevit Hükümeti’nde başbakan yardımcısıyken, kimsenin haberi olmadan seçim tarihi belirleyen kim?

ABD’nin Irak’a müdahelesine karşı çıkan o iktidar (Bülent Ecevit’in başbakan,Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz’ın ise başbakan yardımcısı olduğu) ortakları baraj altında kalınca iktidara gelen kim?

2002’de AKP iktidar olduğunda bir önceki dönemin iktidar ortağı ve devletin makamlarını özellikle kritik bakanlıkları kontrolü altında tutmasına rağmen, “iktidara destek olun” diyen kim?

2007 seçimlerinde yeniden TBMM’ye girmesine rağmen her fırsatta iktidara “payanda” olan kim?

Eruzurum mitinginde otobüsün üzerinden “ilmek” atıp, AKP’nin teröristleri dışarı, yurtseverleri, milliyetçileri içeri tıkmasına yol açan yasaları geçirirken “laf olsun” edebiyatı yapan kim?

Cumhurbaşkanlığı seçimi de dahil olmak üzere, ülkenin bölünmesi için örtülü örtüsüz hazırlanan tüm tasarı ve tekliflerde iktidara bazen açıktan bazen ise pasif destek veren kim?

Türkiye’nin temeline dinamit koyan sözde yargı reformunu hazırlayan ve bu nedenle MHP’li bir milletvekilinin de içinde bulunduğu yüzlerce aydının Silivri’de haksız suçlamalarla tutsak edilmesine yol açan halk oylamasına “CHP ile AKP’nin meselesi” mantığı ile yaklaşan kim?

Oslo görüşmeleri dahil, bütün görüşmeler yapılırken kadrolarını AKP’nin emrine vermesine rağmen habersiz (belki de haberli) kalan kim?

Hadi bütün bunlar oldu.

CHP’nin “bu sorunu TBMM çatısı altındaki 4 parti bir araya gelerek çözmeli” önerisini ekrandan okuyunca irite olup reddeden kim?

Oslo görüşmeleri ortaya çıkınca (CHP’liler açıkladı) örgütünü sokağa dök(e)meyen kim?
……
Ali evlenmiş, Güllü gelin olmuş, beyefendi ortaya çıkıyor!..

Partisinin kuruluş yıldönümüne denk getirip iktidar partisi ile terör örgütü arasındaki anlaşmayı tanımayacağını söylüyor. Üstelik de “Türkiye AKP felaketi altındadır” sözünü söyleyerek…

Eğer bunu merhum Türkeş duysa ne yapardı bilmiyorum ama biz sadece gülüyoruz!..

‘Durum ciddi’imiş

”… AKP merkezli yıkıcı ve yozlaştırıcı adımlar Türkiye’yi içten içe çürütmektedir. Durum ciddidir. AKP yönetimi altındaki Türkiye’de Türk olmak suçtur. Türk bayrağı tahriktir. Türk millliyetçiliği ayaklar altındadır. Buna karşılık PKK baş tacıdır. Teröristin Tayyip Erdoğan abisi ve cani Öcalan şefi varsa, Türk milletinin asırları aşan kuvveti zalimleri ezen ve hakkı tutup kaldıran inancı vardır ve o bugün Bursa’dadır” sözleri kimi inandırır?

Biz bu ülke için hiç de iyi niyetleri olmayanların her koşulda desteklediği Gül ve Erdoğan’a abilik yaptığını hep gördük.

Şimdi de çıkmış, vatanperver rolü oynuyorsunuz…

Gül’ü köşke gönderirken, halk oylamasında Osmaniye dışına çıkmazken, bu ülkenin birlikteliğini oluşturan “Laiklik” ilkesi temelden bombalanırken ne düşünüyordun?


İlgili yazılar

Doğal değil insani felaketler

Hopa’da yaşanan sel felaketinin ardından yine kendimizi sorgulamamız gereken bir döneme girdik. Ancak artık sorgulamanın  yanında bir de önlem alınması

UYGULAYICILARININ KALEMİNDEN KEMALİZM- 4

-IV- Kemalizm’in Anayasal Nitelik Kazanması Mustafa Kemal Paşa, CHP’nin 9 Mayıs 1935’te toplanan Dördüncü Büyük Kurultayında yaptığı açış konuşmasında, katılımcılardan,

Geçmişten ders almak

Çok değil, 30 yıl önce Türkiye yine olağanüstü bir seçime gidiyordu. Demokrasiyi kesintiye uğratan ve milyonlarca insanın mağdur olmasına neden

Bir Cevap Yazın